Philips SHE7000/10 Outdoor Kulak içi kulaklık incelemesi

r68ed5z.jpg

Arkadaşlar dün satın almış olduğum Philips SHE7000/10 Outdoor kulak içi kulaklığı inceleyeceğiz.
Ürün fiyatından da anlaşılacağı üzere orta seviyelere yakın bir performans sunuyor. Ürün 3 adet kulaklık süngeri ile geliyor.
Kablo uzunluğu 1.2mt. Mağazaların sitelerinde ürünle beraber kablo toplayıcısı gelirken benim aldığım kulaklıkta nedense kablo toplayıcısı çıkmadı. Aslında bana göre bu pek önemli değil ama bu kulaklığı düşünenler için eksi bir özellik sayılabilir.

i90r0YJ.png

8gXF1Y5.png

puIx2Fe.jpg

Ürünün kutusu bu şekilde. Dış karton biraz haşat oldu onu çekmedim :D
xcbo4hz.jpg

Kutudan çıkan kağıtlar. Garanti belgesi vs..

qSKhNDm.jpg

1. resimde kulaklığın süngeri takılmamış halidir. Tam kablo çıkışının yanında da küçük bir delik var. Sanırım o da sesin boğulmaması için bırakılmış hava deliği. Bir nevi port gibi.
XgYwmqQ.jpg

Gelelim ürünü kullanan birisi olarak değerlendirmelere:
Öncelikle ürünün tanıtımında da söylenildiği üzere kulağa tam oturması ve dışarıdan gelen sesleri engellemesi hoşuma gitti. Bu kadarını beklemiyordum açıkçası.
Kulaklık kulağa herhangi bir rahatsızlık veya baskı yapmıyor.
Sesine gelecek olursak mid sesler bass ve tiz seslerden daha öne çıkıyor. Ben basslar biraz daha yoğundur diye beklemiştim. Ama WMP'da ki ekolayzır ayarıyla halloluyor. Hem de bayağı yoğun basslar elde edebiliyorsunuz.

Jak girişinin 'L' tipi olması da iyi bir ayrıntı. Kablonun zarar görmemesine bayağı katkısı olacaktır.
19-21000 Hz iyi bir değer. Kulaklık bass olarak 22-31 Hz arasında çok başarılı. Bunu kulaklığa farklı ses tonları veren program aracılığıyla test ettim.

WMP Ekolayzer ayarı. Bu ayarlarda seste boğulma olmuyor.

RMHgJaA.png

Ürünü 49 ye aldım. Nette araştırma yaparken gözüme çarpan ''fiyat performans ürünü'' ödülünü hakediyor.

Artılar:
+Kulağa tam oturması.
+Dışarıdan gelen sesleri çok iyi engellemesi.
+Kulakta herhangi bir baskı ve ağrı yapmaması.
+Son seste hiçbir bozulma yok. Basslar, tizler ve midlerde cızırtı olmuyor.
+L tipi jak.
+Dışarıya fazla ses vermiyor. Etraftaki insanlar rahatsız olmuyor.
+Fiyatına göre verdiği kaliteli ses.
+Ses çıkışı normal bir kullanıcı için yeterli (107 dB)

Eksiler:
-Kablo toplayıcısı çıkmaması (Benim şansıma sanırım)
-Seste mid seslerin biraz daha yoğun çıkması.

Ürünü tavsiye ediyorum. Bu fiyatta kulaklık arayanlar gönül rahatlığı ile alabilirler.

Konu ürünü kullandığım ve yeni ayrıntılar keşfettiğim sürece güncellenecektir... 17.03.2014 - 01:52

Son düzenleyen: Moderatör:
Tebrikler güzel inceleme ama kablo toplayıcısı çıkmaması sizin şansınıza değildir. Herkese ayrı satılmıyor ürün. :D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı