Phishing saldırısı format gerektirir mi?

346003

Centipat
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar, arkadaşım sandığım bir kişi tarafından bir link aldım ve açtım açtıktan 10 dakika sonra linkte gariplik fark ettiğim için taratma gereği duydum. Siteye herhangi bir hesap girmedim, sadece hata mesajı gelmişti, ona tamam dedim ve siteden hızlıca çıktım. Siteyi tarattığımda "phishing" adı altında hata verdi. Ben de yedeklerimi alıp hemen bilgisayara temiz format attım. Şu an bir sıkıntı çıkarır mı? Bilgisayarımda şifrelerimi değişmeme ya da diske Low Level Format falan atmama gerek var mıdır? Yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Phishing zararlı yazılım olmadan kullanıcı bilgilerini toplamaktır. Zaten herhangi bir bilgi girmemişsiniz, o yüzden hiçbir sıkıntı olmaz.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Siteye herhangi bir bilgimi girmedim sadece hata uyarısı vermişti sayfayı kapatabilmek için tamam a bastım hiçbir şifre girmemişken şifrelerimi alamazlar sanırım ya da hesapları mı?

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Siteye herhangi bir bilgimi girmedim sadece hata uyarısı vermişti sayfayı kapatabilmek için tamam a bastım hiçbir şifre girmemişken şifrelerimi alamazlar sanırım ya da hesapları mı?
Alamazlar, o uyarı sadece pop-up reklamlarını açmak içindir.

Alamazlar, o uyarı sadece pop-up reklamlarını açmak içindir.

Oh rahatladım ya hata şey gibi bir şey di işte xxxxx hediye kazandın vb. tamam dedikten sonra siteyi kapattım direk linki taratınca da virüs olduğunu anladım ve direk format attım hesap şifresi ya da bir şey girmediğim için Low Level format ya da şifre değişmek gerekmez yani? Çünkü direk kapatıp bilgisayarı format attım.

hesap şifresi ya da bir şey girmediğim için Low Level format
LLF ile sen neyi silmeyi planlıyorsun? Ne olduğunu bilmediğin şeyi 2 kere yazmışsın birde. Format da gereksiz demişler oan rağmen hala saçma şeyler soruyorsun.
Bu tür şeylerden korkuyorsan AV kullanacaksın, öğrenememişsiniz heralde bu zamana kadar.

Llf ile sen neyi silmeyi planlıyorsun? Ne olduğunu bilmediğin şeyi 2 kere yazmışsın bir de. Format da gereksiz demişler oan rağmen hala saçma şeyler soruyorsun.
Bu tür şeylerden korkuyorsan av kullanacaksın, öğrenememişsiniz herhalde bu zamana kadar.

Arkadaş site linkini attı ve yanında kurmam için bir dosya vermişti o dosyadan şüphelendiğim için acaba llf atsam mı diye düşündüm de dosyayı tarattım virüs bulmadı.

Geri
Yukarı