Phishing saldırısı yedim

kaptan222

Femtopat
Daha fazla  
Mailime kullanmış olduğum bankanın fake bir mail hesabı ile bir mail geldi maile tikladim ve beni bir internet sitesine ati orada ise kredi karti talebiniz alinmistir yazıyordu. Hic bir sekilde bir bilgi falan girmedim telefon üzerinden yaşandı bu olaylar bir sorun olur mu tedirgin olmalı mıyım?

Hocam üzerinize kredi çekilebilir acilen kartınızı kapattırın bankanızla görüşün başınız yanmasın.

Bilmediğiniz linklere tıklamamaya çalışın dolandırıcılar sizi kandırıp paranızı çalabilirler.

Kartınızı kapattırmasanız da talebinizi iptal edebilirler.

Mailime kullanmış olduğum bankanın fake bir mail hesabı ile bir mail geldi maile tikladim ve beni bir internet sitesine ATI orada ise kredi karti talebiniz alinmistir yazıyordu. Hiçbir sekilde bir bilgi falan girmedim telefon üzerinden yaşandı bu olaylar bir sorun olur mu tedirgin olmalı mıyım?

Bilgilerinizi girmediyseniz bir şey olmaz ancak telefonu ESET ile taratıp şifreleri değiştirmekte fayda var.

Cihazınızı taratın, farkında olmadan üçüncü taraf uygulaması indirmiş olabilirsiniz. Kredi kartı, banka kartı şifresiniz vs. bir problem olacağını düşünmüyorum endişe etmeyin. Telefonda kayıtlı otomatik şifreleriniz var mı ona odaklanın. Son olarak telefonu sıfırlama şansınız varsa en temiz çözüm bu olur.

Mailime kullanmış olduğum bankanın fake bir mail hesabı ile bir mail geldi maile tikladim ve beni bir internet sitesine ati orada ise kredi karti talebiniz alinmistir yazıyordu. Hic bir sekilde bir bilgi falan girmedim telefon üzerinden yaşandı bu olaylar bir sorun olur mu tedirgin olmalı mıyım?
Phishing (Oltalama)
O Kadar da güçlü değil bilgisayarına virüs de girmez.

Telefondan yaşandıysa zaten hiç yememişsindir.
Şifreleri değiştirdikten sonra tarama yap.

Phishing (Oltalama)
O Kadar da güçlü değil bilgisayarına virüs de girmez.

Telefondan yaşandıysa zaten hiç yememişsindir.
Şifreleri değiştirdikten sonra tarama yap.
Allah razı olsun ben sorduğumda konuyu anyaya konyaya getirip farklı bir şekilde anlatıyorsunuz bu arkadaşa gelince phising bana gelince endişelenecek bir durum yok dünden beri yırtınıyorum forumda sonunda bilen biri phising olduğunu açıkladı Google hesap ekibi değilmiş.

Allah razı olsun ben sorduğumda konuyu anyaya konyaya getirip farklı bir şekilde anlatıyorsunuz bu arkadaşa gelince phising bana gelince endişelenecek bir durum yok dünden beri yırtınıyorum forumda sonunda bilen biri phising olduğunu açıkladı Google hesap ekibi değilmiş.
Hocam konunuzda phishing yediğinizi belirtmemişsiniz, size anlatmaya çalışıyoruz zaten burada e-posta nereden gelmiş, sana diyorum ki e-posta'ya tıklamadıysan endişelenmene gerek yok.

Geri
Yukarı