Phison S11 kontrolcüye sahip bir SSD almak güvenli midir?

Enver 09

Kilopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
İyi günler,

Yabancı formlarda birçok insan Phison S11 kontrolcüye sahip SSD'lerinde veri kaybı yaşadığını paylaşmış. Kingston A400 ve Toshiba TR200 gibi güvenilir firmaların ürettiği düşük maliyetli SSD'lerde de bu kontrolcü var. Bu kontrolcü güvenli midir? Herhangi bir deneyiminiz var mı?

Crucial BX serisi nasıl?

BX 500 240 GB modelini kullanıyorum. Alalı 3 ay geçti. Bu kadar veri yazdı ve sağlığı %97'e düştü. Hala kullanıyorum ama veri kaybı olacak diye korkmuyor da değilim. Ben Kingston A400 almanı tavsiye ederim.

Screenshot_1.png

BX 500 240 GB modelini kullanıyorum. Alalı 3 ay geçti. Bu kadar veri yazdı ve sağlığı %97'e düştü. Hala kullanıyorum ama veri kaybı olacak diye korkmuyor da değilim. Ben Kingston A400 almanı tavsiye ederim.

Eki Görüntüle 507125
Vay be Micron'a güvenirdim... Her firmanın düşük bütçeli SSD'si sorunlu mu olur? Yandık 😅

Sizde sağlık durumunu nasıl yüzdelik olarak gösteriyor anlamadım, ayarlarda da bulamadım.
Ağustos ayında sıfır olarak aldığım Toshiba TR200'ün sonuçları da bu:

Eki Görüntüle 507263
SSD life diye bir program var hocam. Programı indirip görebilirsiniz. Burada da paylaşırsanız çok iyi olur. Ben yeni aldım %100'de şu an.

SSD life diye bir program var hocam. Programı indirip görebilirsiniz. Burada da paylaşırsanız çok iyi olur. Ben yeni aldım %100'de şu an.
Dün akşam OCZ'nin kendi programını indirip kontrol ettiğimde daha 10 aylık SSD'min sağlık durumu %94'e düşmüştü. İleride garantiye yollayacağım.
TR200 için yabancıların incelemelerine baktığımda HDD'den hallice şeklinde belirtmişlerdi.

Alacak arkdaşlara tavsiyem, WD Blue serisinden aşağı SSD almasınlar.

Zamanın ötesinden gelen düzenleme:
BX serisi sorunlu, ısınıyor.
A400 2D NAND kullanıyor, alınmamalı.
WD Green kontrolcü sebepli kötü ve çeşitli modelleri 2D nand kullanıyor.
Phison S11 az sorunlu fakat sütten çıkmış ak kaşık değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı