Phoenix GTX 1050 Ti Isınma Sorunu

UmutCan10

Hectopat
Daha fazla  
ASUS'un tek fanlı modeli olan Phoenix 1050 Ti'ye sahibim. Power target 100 olunca sıcaklık 83'lere kadar çıkıyor sınır 83 zaten. MSI Afterburner'dan ve ASUS GPU TweakII'den o 83'ü 75'e falan çekiyorum doğru orantılı olarak power targetta düşüyor 87'lere felan. Yani %13'lik bir performans kaybı yaşıyorum. Bunun başka bir çözümü yok mu yoksa tek fanlı olduğu için böylemi kullanacağım? Sıcaklıklar normal mi?

asus_gpu_tweak.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende MSI'nin tek fanlı modeli var. PUBG gibi ağır oyunlarda bile 70-75'i geçmiyor. Eğer ekran kartınız yeniyse aldığınız yerle görüşüp iade veya değişim yapabilirler mi bir sorun. Ya da kasanızın hava akışında sıkıntı olabilir. Kasa modeli nedir? Bir de kasanın egzoz fanının çalışıp çalışmadığından emin misiniz. Sıcak hava tahliye edilemediği için oluyor olabilir.

Bu model, diğer markaların da tek fanlı modellerine göre soğutması belki de en zayıf kalan model. Bu sıcaklıklar olağan. Fan hızını yükseltin. Diğer ayarlar varsayılan olarak kalsın.

Kart yeni değil ocakta almıştım sistemi. Kasa CM Masterbox Lite 3.1. Arkadaki fan çalışıyor. Fakat şöyle bir sıkıntı var ben sıkıntımı anlatamadım sanırım. O 83 dereceyi hedef gibi görüyor. Yani Fifa 18, Ets 2 gibi sistemi pek zorlamayan oyunlarda bile 83 dereceye yaklaşıyor. Yani demek istediğim o hedefi kaldırıp %100 performans kullansam örnek veriyorum pubg gibi sistemi zorlayan oyunlarda 75 - 80 civarı olur, zorlamayan oyunlarda ise 65-75 arası olur benim isteğim bu. Ama 83'ü hedef görüyor her oyunda nerdeyse öyle. Fan hızını 70lere getiriyorum 2 derece anca oynuyor. Zaten çok sesli dayanılacak gibi değil. Programı karıştırdım ama bulamadım sıcaklığı düşürünce power'da düşüyor. Programla alakalı mı diye düşündüm değil Msi Afterburnerda da böyle.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı