Asus Strix 1050 Ti Isınma Sorunu

Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yeni aldığım ekran kartı normalde boşta 45 dereceyken furmark çalıştırdığımda 80 dereceye çıkıyor. Çok şaşırdım normalde bu seriler daha az ısınmıyor muydu ?

Screenshot_3.png

The Forest açtım 2-3 dakika oynadım 66 derece oldu en yüksek. Furmark'ta hemen 78 oluyordu. Ayrıca bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra denedim The Forest'ı.

Lol'de yine 45-60 arası sıcaklık değeri aldım. Kartta bir sorun var mı sizce ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni aldığım ekran kartı normalde boşta 45 dereceyken furmark çalıştırdığımda 80 dereceye çıkıyor. Çok şaşırdım normalde bu seriler daha az ısınmıyor muydu ?

Eki Görüntüle 253088

The Forest açtım 2-3 dakika oynadım 66 derece oldu en yüksek. Furmark'ta hemen 78 oluyordu. Ayrıca bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra denedim The Forest'ı.

Bence normal. Sonuçta 1050Ti fazla birşey beklememek lazım. LoL basit oyun olduğundan fazla zorlamaz ama The Forest zorlar.

Eki Görüntüle 253088

GTX 1050Ti'yın dayanabileceği en yüksek sıcaklık değeri 97 derece. Benchmark testlerinde 80 derece normal sayılır.

1.png

ASUS GTX 1050ti daha az ısınıyor görünüyor ama bu havalarda o sıcaklıklar normal sayılır.

2.png

3.png

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı