Phoenix OS Boot Detecting Aşamasında Takılıyor

YigitBey54

Hectopat
Daha fazla  
Benim bir sorunum var. Benim PC'ye Phoenix OS, Remix OS, Chrome OS ve Android X86 hepsini denedim, hepsini kolaylıkla PC'ye kuruyorum fakat açmaya çalıştıgımda yani Boot ederken sda3: Srts failed diye bir hata alıyorum ve detecting Phoenix OS yazısından sonra noktalar sonsuza kadar gidiyor. Çözümü bulursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• 20210324_134350.jpg
    20210324_134350.jpg
    134,7 KB · Görüntüleme: 27
Bu sorunla ilgili yardım istemedim, ancak yine de aynı sorunla karşılaşan başkalarının yararına yayınlamak istiyorum. Aslında, forum üyelerine genel bir kural olarak sorun çözümleri yayınlamalarını tavsiye edip etmememiz gerektiğini merak ediyorum.
Birkaç gün önce, 11 yaşındaki AMD masaüstümde hem sabit diski hem de monitörü değiştirdim.
Daha sonra OpenSUSE 11.2'yi GNOME 2.28.2 ile yeni sabit sürücüye yükledim. Kurulum olağanüstü iyi gitti ve yeni monitörümdeki görüntüler muhteşem.
Tek bir sorun vardı: Önyükleme son derece yavaştı.
BIOS'un sabit diskimin varlığını tespit etmesi bir dakikadan fazla sürer. Grub'un yüklenmesi yarım dakika daha sürer, sonra birkaç "ata1: Srst başarısız oldu" şikayeti yayınlar. Google'ı mesaja uyguladım ve diğer insanların son derece yavaş botları olduğunu buldum, ancak kimse çözüm bulamadı. Bazı insanlar ekran kartını, bazıları bellek aşırı yüklenmesini, bazıları da Western Digital'i suçladı.
Kutuyu açtım, yeni sabit diskete baktım ve kurulumumu geri çağırdım.
Sürücü birkaç yıl önce köle olarak kullandığım bir sürücüydü. Artık sistemdeki tek sürücü bu olacağına göre, usta da o olacak-- bu yüzden Jumper'ı buna göre ayarlamıştım.
Şimdi, Jumper'ın doğru ayarlandığını doğrulamak için Western Digital sitesine gittim ve destek belgelerini buldum.
İşte o zaman üçüncü bir olası ayar olduğunu keşfettim -- ne köle ne de efendi olan "tek bir sürücü". Aha!
Tek ayar bir Jumper'ın yokluğu ile belirtilmişti, bu yüzden Jumper'ı çıkardım ve kaybetmeyeceğimden emin olmak için kasaya bantladım.
Sonra bilgisayarı yeniden başlattım ve BIOS seçeneklerini almak için "Del" tuşuna bastım.
Benim için çok, BIOS "sabit disk yok"
Belirtti. Ben ne yaptım ki? Sürücüyü yok ettim mi? Panik halinde, BIOS ekranından çıkmaya zahmet etmeden bilgisayarı kapatıyorum. Sonra kutuyu açtım ve sorunu buldum: Güç kaynağından kurşunu takmayı unutmuştum.
Kurşuna tuttum ve kutuyu kapattım.
Artık her şeyin yolunda olduğundan emin olarak, tüm harici kabloları yeniden takıp bilgisayarı önyükledim. Monitör çıldırdı. Her zamanki BIOS mesajları yerine, hareketli bir test modeli aldım. "Del" tuşuna basmanın hiçbir etkisi olmadı. Bir kez daha, fişi çabucak çektim.
BIOS seçenek ekranındayken aniden kapatarak BIOS'u yok ettim mi?
"Del"e çok mu bastım? BIOS kılavuzumu çıkardım ve sorun çekme bölümünün sisteme yeni bir BIOS yanıp sönmeyle ilgili kısmına döndüm.
Sonunda biraz sakinleşerek, yeni monitörün kızarmış mı yoksa kötü bağlanmış mı olabileceğini merak ettim.
Eski monitörü yerine koydum ve tekrar önyükledim. Aynı test modeli!
Bu sefer, sabırla düzenin devam etmesine izin veriyorum.
Bilgisayarın bir önyükleme dizisinin hareketlerinden geçtiğini fark ettim. Belki de BIOS hala oradaydı!
Kutuyu tekrar açtım ve Jumper'ı orijinal konumuna geri döndürdim: "usta".
Sonra tekrar önyüklendim. Test deseni kayboldu, BIOS geri döndü ve önyükleme yavaş olsa da tamamlandı. Tüm verilerim hala oradaydı, sürücüde! Kutsamalarımı ikinci kez saydım.
Şimdi Western Digital el kitabına geri döndüm.
Bu sefer dördüncü bir jumper seçeneği buldum: Kablo seçimi. Bu çok tanıdık geliyor! Jumper'ı CS pozisyonuna taşıdım ve bir kez daha önyüklendim.
Bu sefer önyükleme yıldırım hızında ilerledi ve "ata1: Srst başarısız oldu" mesajları.
Gitti.

İnternet de böyle bir çözüm bulabildim zaman kaybı olmasın diye son çözüm kısmını belirteyim.
Bu sefer dördüncü bir jumper seçeneği buldum: Kablo seçimi. Bu çok tanıdık geliyor! Jumper'ı CS pozisyonuna taşıdım ve bir kez daha önyüklendim.
Bu sefer önyükleme yıldırım hızında ilerledi ve "ata1: Srst başarısız oldu" mesajları.
Gitti.

HDD'nin üstünde ki jumperdan bahsediyor.

İnternet de böyle bir çözüm bulabildim zaman kaybı olmasın diye son çözüm kısmını belirteyim.
Gitti.

Hocam benim HDD'nin üstünde belirli bir jumper yeri yok kullanım kilavuzundada bulamadım.
Gitti.

Hocam sorunu çözdüm çok sağ ol.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı