Phoenix PC güvenilir midir?

Apatheon

Decapat
Merhaba arkadaşlar,

Ankara'da oturan bir arkadaşım için bu konuyu açıyorum. Phoenix adlı bir firmadan PC toplattırma kararı aldı, kendisi ömrü boyunca orta segment hazır marka PC kullanmış birisi, bilgisayar toplama konusunda bilgisiz; kaliteli bir yerde toplattırmak istiyor. Kendisi de Phoenix adlı firmayı bulmuş ve de beğenmiş. Ben de onun adına burada güvenilirlikleri hakkında soru soruyorum, hem onun adına hem de kendim için bilgilenmek amacıyla.

Kendiside Ankara'da oturduğu için elden alabilecek. İtopya'nın grafik kartını ayrı yollamasıyla falan uğraşmak istemediğini. PC yi elden sağlam bir şekilde almak istediğini belirtti ben de hak verdim belli bir miktar.

İtopya hakkında ilk zamanlarında bana sorulmuş olsa güvenilmez derdim geçerdim, ama şu anda köklü bir kuruluşları var gibi ve de memnuniyet konusunda iyiler. Aynısı Phoenix için mevcut mudur? Adlarında pek bir şey bulamadım internette, Youtube'da ve de Facebookların'da pek aktif değiller. Sanırsam parça kutularını kendileri saklıyorlar ve de parçalar kendi şirketleri üzerine; sizin adınız altında geçmiyor. Sıkıntı olur mu, pimpirikli düşünürsek 2. el koyma ihtimalleri var mıdır? (Kanuni olarak imkansız ama ben pek kör güvenen birisi değilim, arkadaşım pek kuşkucu davranmadı bu durumda ama her zaman her detaya bakmak lazım kanımca)

Fazlasıyla pahalı gibiler, parçalar üst segment duruyor. NZXT, Fractal Design ve de Phanteks gibi Türkiye'de adı geçmeyen firmalar mevcut, orası artı gibi.

Kullananlar varsa aydınlatırsalar sevinirim, sizce uygun mudur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siteyi ilk kez duydum bir girip bakayım dedim. Sitenin yapılışında emek var öyle sahte gibi durmuyor aslında tabii ki buna bakıp söylemek saçma olur. Alacağı hazır sistemin linki falan varsa atsın fiyatına göre yorumlayalım.

Şimdi hatırladım siteyi. Hazır sistemler vardı Donanım Arşivi'nin yaptığı onlara da Phoenix sponsordu sanırım yanlış hatırlamıyorsam. Yine alacağı sistemin linkini atsın ki hak ediyor mu yorumlayalım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı