Phone SE 2022 alınır mı?

Bütçe
17000

berkay885

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selam. Şu an da Samsung Galaxy M21 kullanıyorum. Yazın kendime nasipse telefon alacağım. Sizce iPhone SE 2022 alınır mı?
Normal bir kullanıcıyım, oyun oynamam (en fazla okey),telefonu sosyal medya, YouTube videosu izlemek için kullanıyorum. Genelde işimi bilgisayarda hallediyorum. Şu an kullandığım telefonun şarjı bana 2 gün gidiyor. SE de 1 1.5 gün gitse yeter diye düşünüyorum.
iPhone 11'i beğenmiyorum eğer bütçem yeterse tabii ki iPhone 12 mini alırım.
(Ayrıca parmak izi ve küçük telefon kullanmayı çok seviyorum ve SE çok hoşuma gitti sadece izledğim videolarda şarjı yarım gün bile gitmiyor diyenler olmuş, onun için bu başlığı açtım)

Hocam öncelikle selamlar. Ben SE 2020 kullanıcısıyım pil yüzdesi %86 ve bana çok çok aktif kullanımda yarım günden fazla gidiyor. Ben genellikle bilgisayar kullandığım için 1 gün civarı idare ediyor. %86 pil seviyesini de göz önünde bulundurup hesap yapabilirsiniz.

Günlük kullanım için her işinizi rahatlıkla görebilirsiniz. 5 yıllık iPhone 8 kullanıcısıyım, oyun, film-dizi amaçlı kullanmıyorum. Telefon yağ gibi akıyor, her işimi görüyor.

Herkese selam. Şu an da Samsung Galaxy M21 kullanıyorum. Yazın kendime nasipse telefon alacağım. Sizce iPhone SE 2022 alınır mı?
Normal bir kullanıcıyım, oyun oynamam (en fazla okey),telefonu sosyal medya, YouTube videosu izlemek için kullanıyorum. Genelde işimi bilgisayarda hallediyorum. Şu an kullandığım telefonun şarjı bana 2 gün gidiyor. SE de 1 1.5 gün gitse yeter diye düşünüyorum.
(Ayrıca parmak izi ve küçük telefon kullanmayı çok seviyorum ve SE çok hoşuma gitti sadece izledğim videolarda şarjı yarım gün bile gitmiyor diyenler olmuş, onun için bu başlığı açtım)

Ekran kalitesi, boyutu ve batarya çok sıkıntı değilse alınabilir, zaten günlük bir kullanıcıymışsınız yani ekran ile pek bir işiniz olmaz diye süşünüyorum, bataryası 1 günü götürmeyebilir günde en az 1 kere şarja takmanız gerekir büyük ihtimalle.

YouTube videoları izliyorum diyorsunuz ve bataryası 1.5 gün yetmesini istiyorsunuz ama bu 4.7 inç bir ekranda HD+ ve IPS panel ile çok zor, YouTube videoları hiç zevk vermez çünkü Super AMOLED ve FHD+ panel bir telefondan geçiyorsunuz, ekran konusunda büyük sıkıntı yaşarsınız. Batarya konusunda 1.5 gün yeteceğini düşünmüyorum. SE 3 almanız yerine S21 5G almanızı öneririm çünkü Dynamic AMOLED, FHD+ çözünürlük, 120 Hz ve HDR10+ ile YouTube videoları için çok iyi, bataryası da günlük kullanımda 1.5 güne kadar rahat yetiyor.

Sana tavsiyem bütçeyi arttırıp 12 mini al. SE 2022 hem tasarım olarak eski hem de ekran olarak IPS panel olduğu için verimli değil. 12 mini al kafan rahat kullan. Bataryada sorun yaşarsan yardım ederim.

2K daha ekleyip 2 el iPhone 12 alabilirsiniz.

Geri
Yukarı