Photoshop alternatifi program önerisi

Kdenlive için Windows 10 üzerinde iyi çalışmıyormuş diyorlar. Bu konu hakkında bilginiz var mı?

Peki diğer programlar hakkında bir öneriniz var mı?

Bu tür programlar fazla yok piyasada. Konuda bahsi geçilen programlar popüler olanlar zaten. Benim sana önerim Photoshop ve After Effects olur sadece. Photoscape de pek iyi değil. Ancak Photoshop'a benzer bir program. Bunlar dışında Pixlr da var ama her hangi bir programı mevcut değil. Site üzerinden online olarak kullanıyorsun. Ayrıca Photopea'da var. Bu Photoshop'a daha çok benziyor ve Pixlr gibi online, site üzerinden yapıyorsun. Programı yok.

Bu tür programlar fazla yok piyasada. Konuda bahsi geçilen programlar popüler olanlar zaten. Benim sana önerim Photoshop ve After Effects olur sadece. Photoscape de pek iyi değil. Ancak Photoshop'a benzer bir program. Bunlar dışında Pixlr da var ama her hangi bir programı mevcut değil. Site üzerinden online olarak kullanıyorsun. Ayrıca Photopea'da var. Bu Photoshop'a daha çok benziyor ve Pixlr gibi online, site üzerinden yapıyorsun. Programı yok.

Eğer fotoğraf düzenleme değil de sadece çizim için kullanacaksan krita önerebilirim, ama en çok benzeyen uygulama olarak GIMP tavsiyemdir.
Açıkçası başlığı moderatör abiler değiştirmiş, ben "Alternatif program arıyorum" diye başlık yazmıştım. Onlar ise sadece Photoshop olarak değiştirmişler... Neyse ben video çekiyorum ve video düzenlemeyi Premiere Go, kapak fotoğrafını Photoshop, araya birkaç effect için de After Effects kullandım. Baya bir beğendim ancak daha yeni başlamam ve bu programlar için bütçem olamadığı için bende alternatif aradım. Korsan kullanmak istemiyorum da aynı zamanda. Bu yüzden bu foruma danıştım açıkçası.

After Effects için çok bi alternatif yok bildiğim kadarıyla.

Video editörü olarak da VSDC, Shotcut veya OpenShot önerebilirim.

After Effects için çok bi alternatif yok bildiğim kadarıyla.

Video editörü olarak da VSDC, Shotcut veya OpenShot önerebilirim.
OpenShot denedim çalışmadı ama yine tekrar deneyeceğim. Peki OpenShot üzerinde aynı Premiere Go üzerinde olduğu gibi böyle geçişler var mı? Yani ben mesela masaüstümü çektim OBS ile sonra kaydı sonlandırdım. Ardından direkt kameradan çekim yaptım. Bu 2 videoyu birleştirirken arada geçişler sert olmasın diye oraya bir ayar yapıyorum ve bu sayede daha yumuşak bir geçiş oluyor. Bunun gibi geçişler ve ayarlar var mı? Bu geçiş sorum daha önce hiç denemediğim Shotcut ve VSDC içinde geçerli.

O kadar fazla olmasa bile var diye biliyorum. Ben Movavi kullanıyorum, onda fazlaca var.

Premiere Go hiç kullanmadım bilmiyorum. Ama 7 günlük deneme süresi var, denedikten sonra karar verin isterseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı