Photoshop CC 2018 Kasma Sorunu

Caesar Edit

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Avrasya Üniversitesi Öğrenci
Arkadaşlar sistemim şu şekilde :
Ram : 2x8 CORSAIR RGB 3200MHZ BEYAZ
E.Kartı : MSI VENTUS OC RTX 2060
İşlemci : RYZEN 5 2600X
Anakart
: GIGABYTE AMD AORUS B450 ELITE 3200MHZ
Not : RAM hızımı 3200'e çıkartamıyorum anakart bilgisayarı kapatıyor 3200'e çıkartınca. O yüzden default ayarlarda maalesef.

Photoshop CC 2018'de tasarım yaparken A4(3508x2480) vb. boyutlara geçtiğimde az da olsa rahatsız edici bir yavaşlama yapıyor. Yüksek sayıda katman çalışınca haliyle bu insanı birazcık rahatsız ediyor. Piksel bazında evet yüksek pikseller ama Photoshop en çok ne kullanıyor ? CPU, GPU yada RAM bunlardan en çok hangisini kullanıyor. Ona göre ileride takviye yapmayı planlıyorum daha rahat tasarım yapabilmek için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Halihazırdaki sisteminiz oldukça iyi ve yeterli. Photoshop'ta tercihlere girip, orada performans sekmesine erişin.

Daha sonra açılan pencerede bellek kullanımını kontrol edin. Çok yüksek ihtimalle bu ayar düşüktedir. Aynı zamanda sağ ısımda da grafik işlemcisini kullan kutusunu işaretlemeyi unutmayın.

1590472476298.png

Ne gariptir ki az önce "cetvel"i çok kullandığım için bilgisayarımın kastığını farkettim. Kullandığım projedeki 8 cetveli kaldırdım ve kasma ortadan kayboldu. Şaşırtıcı bir durum. Bu arada o RAM kullanımı benimki %90'daydı zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı