Photoshop, CorelDraw ve Solidworks için PC Toplama

Cemal Yiğit

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ;

ürün inceleme videolarını izlerken bu site ile tanıştım ve öncelikle inceleme videosunu hazırlayan arkadaşları tebrik ediyorum. Sebebi en ufak ayrıntıya kadar açıklayıcı olmaları ve eğlenceli bir sunum yapmaları.
Benim sizlerden beklemiş olduğum yardım ise; Vatan bilgisayardan toplamış olduğum konfigürasyonun UYUMLU olup olmadığına , GEREKSİZ masraf yapılıp yapılmadığına , var ise eğer yakın fiyatlarda daha kaliteli ürün önerilerine bakmanız.

Bilgisayarı kullanma amacım ise ; MMORPG oyunları ve kendi işimde kullandığım. Orta seviye Photoshop , CorelDraw , Solidworks ( bu programın kursuna gidip profesyonel kullanmaya başlayacağım ) ve Autodesk 3d gibi programları rahat rahat kullanıp bir en azından 3-4 sene yeni bir donanım değişikliğine ihtiyaç duymamam.

Aslında HDMI girişli bir monitör ile beraber maksimum 5.000 TL'yi geçmek istemiyorum. Benim hazırladığım liste monitörsüz o fiyatlara yaklaştı . Bu sebeple yardımınıza ihtiyacım var.
Beim için en önemli unsur killer 2200 serisi LAN chipseti ( veya muadili sistemler .

Çok klişe bir mevzu olacak ama fiyat sınırına dayandığı için sormak istiyorum, AMD işlemci önerir misiniz ? Benim kullanım alanı için Intel'in amd den daha iyi olduğu aşikar ama benim işimi görebilecek bir işlemci ve anakart uyumu var mı ?

Ayrıca son sorum ; vatan bilgisayar'ın uyguladığı ODEA BANK kredi desteği başka bilgisayar parçaları satan firmada var mı ?

Sistem TOplama.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
@YKTYN her şey iyi hoş, ama o kasa bu sisteme yakışmamış. Aynı şekilde PSU'da.
Gigabyte Sumo Y 700W Midt Atx Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar
Kasa bu olsun. Bu bütçeye ancak böyle bir kasa alıır.
Ayrıca gtx980 için özel soğutuculu modelleri beklemelisin. Referans alma.

Asus 23.6" Vn247H Geniş Ekran Led Monitör - Vatan Bilgisayar
Monitör de bu olmalı. O kadar çıkmıssın. Monitör ve kasa gibi iki önemli parçadan kısmak olmaz.

Kasa önerin görüntü amaçlımı ? Yoksa kasanın iç dizaynı olarak mı ?

O kasayı önermemin sebebi Zalman Z3 Plus'dan çok daha iyi olması. Zalman Z3 Plus daha çok, giriş, orta seviye bütçelerde öneriyoruz. Yoksa o da çok güzel kasadır.
Sumı Y kasasında 5 adet 120mm, 1 adet 200mm mavi ledli fan takılı geliyor. Her yerinde filtreler var. Kart okuyucu ve fan kontrolcü mevcut. Önde 2'şer adet USB 2.0 ve 3.0 var. PSU 80 Plus Bronze sertifikasına sahip ve modüler. 12V kanalından 648W güç veriyor. Daha ne olsun? :)

Monitörden kısılıp SSD alınabilir tercih sizin.
Eki Görüntüle 26659

Önerin için teşekkürler.
SSD 120 kesinlikle yetmiyor. Mecburen 250 almam gerek onu.
Size bir sorum olacaktı ; GTX 980 ile GTX 970 arasında çok büyük farklılıklar var mı ? Ürünlere baktım çoğu marka fabrika çıkışı soğutucu kullanmış. Özel fanlı göremedim henüz.
Özel fanlılarda çok daha pahalı olacaktır tahminimce.

Bir de şöyle bir sorum olacak. CPU soğutucusunu sonraya bıraksam OC yapmıyacaksam eğer 4970k'nın içinden çıkan fabrika çıkışı soğutucu belli bir zaman beni idare eder mi ?

O kasayı önermemin sebebi Zalman Z3 Plus'dan çok daha iyi olması. Zalman Z3 Plus daha çok, giriş, orta seviye bütçelerde öneriyoruz. Yoksa o da çok güzel kasadır.
Sumı Y kasasında 5 adet 120mm, 1 adet 200mm mavi ledli fan takılı geliyor. Her yerinde filtreler var. Kart okuyucu ve fan kontrolcü mevcut. Önde 2'şer adet USB 2.0 ve 3.0 var. PSU 80 Plus Bronze sertifikasına sahip ve modüler. 12V kanalından 648W güç veriyor. Daha ne olsun? :)

COOLER MASTER CM693 + SEIDON 120V SIVI SOĞUTMALI MidT ATX SİYAH KASA

Bu kasayı tercih etmemin en büyük sebebi sıvı soğutması ve kullanılabilinirliği. İşlemcide kullanabileceğim 120v sıvı soğutma ( kapalı devre ) yanında hediye geliyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı