Photoshop CS6 Maske Sorunu

kemalilcee

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Photoshop'u ilk indirdiğim de sorunsuz kullanıyordum. Bir anda kullanamamaya başladım. Yeni fotoğrafa başlayınca Background'u Layer'e çeviriyorum. Yeni Layer acıp, şekli kalemle ciziyorum. Yukarıda maske'ye basınca yeni actığım layer'de şekil çıkmıyor. Ben değişik anlatmadım aynen bu şekilde. Programı silip tekrar kurdum değişiklik olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
maske ye basınca sağ alttaki gibi oluyor resim cıkmıyor

Dosya Ekleri

• shop.png
    shop.png
    38 KB · Görüntüleme: 107
Peki bunu, "Katman 0"'a tıklayıp yine sağ en alttan maske butonuna basmayı denedin mi? Dediğini yanlış anlamadıysam eğer, bu şekilde çözülecektir.
Düzenleme: Tam olarak ne yapmak istediğini söylersen yardımcı olabilirim.

katman 0 dayken sağ alttan katman maskesi olustura tıklayınca
katman 0 resminin yanında beyaz bir bölüm acılıyor yine olmuyor.
mesela bu resimdeki kurt'un saçlarını ve burnunu maskeleyip vektorel yapmak istiyorum ya katman 0 dayken maskeye basınca burnunu maskeleyince arkaplanla beraber diğer hersey gidiyor. katman 1 e burnunu katman 2 ye sacını katman 3 e kulaklarını eklemek isityorum

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    40,7 KB · Görüntüleme: 137
  • ilk.png
    ilk.png
    41 KB · Görüntüleme: 81
  • ikinci.png
    ikinci.png
    37,1 KB · Görüntüleme: 124
İkinci.png görselinde sadece kurtun kafasını maskelemişsin. Ayrıca kulaklarını, saçlarını da mı maskelemek istiyorsun?

Evet. Arkaplan gitmeden burnunu ayri katmana sacini ayri katmana atmak istiyorum. Programi ilk kullandigim zamanlar bunu yapabiliyordum. Ayariyla mi oynadim bilmiyorum ama programi silip kurdum ayariyla oynasam duzelirdi.

kardeşim yapmak istediğin şeyi anlamadım anlasam yardımcı olucam sen buna ne eklemek istiyosun şuan
ayrı katma saç yapmak istiyorsan ekendi ağzınla söylüyorsun yeni bir layer aç orda ekle saçları

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı