Photoshop CS6 yazı boyutu büyümüyor

heisenberg.py

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaslar,
Photoshop'ta boş bir sayfaya text yapmaya çalıştığımda yazı boyutu 1296 yani maximum boyutta bile olsa yazı olması gerekenden çok çok küçük çıkıyor.

Açtığım sayfa 1280x1920 normal şartlar altında 60-70 punto yeterli fakat 1296 bile yapsam kullanılamaz derecede küçük oluyor.

Bunu nasıl düzeltebiliriz?

"Ctrl+T" elbette bir çözüm ancak kökten halletmek lazım bence her seferinde uğraşmaktansa.
Çözünürlük değeri ile ilgili olabilir mi acaba? Yeni bir döküman açarkenki değer nedir?

"Ctrl+T" elbette bir çözüm ancak kökten halletmek lazım bence her seferinde uğraşmaktansa.
Çözünürlük değeri ile ilgili olabilir mi acaba? Yeni bir döküman açarkenki değer nedir?
Ctrl+T yi tercih ederim [emoji16] Ama aynı sorun bendede vardı sildim yeniden yükledim düzeldi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben böyle büyütüyorum genelde.

Selamlar arkadaslar,
Photoshop'ta boş bir sayfaya text yapmaya çalıştığımda yazı boyutu 1296 yani maximum boyutta bile olsa yazı olması gerekenden çok çok küçük çıkıyor.

Açtığım sayfa 1280x1920 normal şartlar altında 60-70 punto yeterli fakat 1296 bile yapsam kullanılamaz derecede küçük oluyor.

Bunu nasıl düzeltebiliriz?
Merhaba
aynı sorunu bende yaşadım,şu şekilde düzeltebildim.resimdeki ppi daha önce 300 olarak ayarlamıştım bu ppi oranında fontta sorun yoktu,nasıl olduysa 72 olmuş bunu eskisi gibi 300 ppi çıkardım sorun çözüldü umarım işinize yarar.(6 yıl önceki konuya cevap yazmamın sebebi başkalarıda faydalanabilir diye) bilmiyenler için yeni belge açarken karşınıza çıkıyor ekran, gerekli ayarı buradan yapabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    40,2 KB · Görüntüleme: 25

Geri
Yukarı