Çözüldü Photoshop CS6'da fotoğraf nasıl küçültülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kendook

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam dostlar. Ekrandaki emojiyi sürükleyebiliyorum ama küçültmeyi yapamadım. Yardımcı olur musunuz? Nasıl küçültceceğim ekrana eklediğim fotoğrafları?

Dosya Ekleri

• 20210316_012944.jpg
    120,2 KB · Görüntüleme: 44
Selam dostlar. Ekrandaki emojiyi sürükleyebiliyorum ama küçültmeyi yapamadım. Yardımcı olur musunuz? Nasıl küçültceceğim ekrana eklediğim fotoğrafları?

CTRL + T yapıp Shift tuşuna basılı tutarak resmi içeriye doğru sürükleyin. İşlem tamamlandıktan sonra enter tuşuna basın.

Dediğim gibi hocam Shift tuşuna basılı tutarak yaparsanız en boy oranı doğru orantılı olarak küçülür.

Tamamdır hallettim sayenizde. Yeni kullanmaya başlayınca bu şekilde zorluklar çekebiliyor insan.

Ctrl + T kombinasyonları ile seçim aracını kullanarak küçültebilirsin. Katman seçili iken yapmalısın bunu

Normaldir hocam Photoshop yeni başlayan biri için karmaşık gelebilir. Iyi geceler, iyi çalışmalar.

Teşekkür ederim. Son olarak bir sorum daha var, fotoğrafları düzgünce hizalayabilmek için kılavuz çizgileri nasıl açabiliriz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…