Photoshop ile para kazanılır mı?

Realizard

Hectopat
Öncelikler herkese selamlar arkadaşlar. Ben yaklaşık olarak 5-6 yıldır photoshop kullanıyorum ve artık kendimi bir uzman olarak görüyorum. Şu anda Photoshop ile yapamayacağım iş yok neredeyse. Bu iş ile para kazanmak istiyorum fakat nasıl yapabilirim hiç bilmiyorum. Bir çok Freelancer çalışma sitelerine iş ilanı verdim fakat hiç birinden bir sonuç alamadım. Aklında şöyle böyle yapabilirsin diye fikri olan ya da ben böyle yapıyom az da olsa kazanıyorum diyen var mı?

YouTube kanalları ile iletişime geçip iş teklif edebilirsiniz ya da şirket veya markayla konuşup bu işleri yapabilirsiniz her YouTube kanalı veya markanın iletişim numaraları veya e-posta adresleri var.

Direk aklıma freelancer siteler geldi fakat bunu belirtmişsin. Eğer ilgi alanınla ilgili bir sosyal medya hesabı açarsan biraz reklam vermen sonucunda takipçi sayına bağlı olarak teklifler gelecektir diye düşünüyorum. Fakat yine de freelancer sitelerini de boşlama, belki sen umudu kestikten sonra bir bakmışsın senden sipariş alanlar var.

Sadece Photoshop mu yoksa Corel Draw, Illustrator vs. kullanıyor musunuz? Bu tarz grafikerlere ihtiyaç duyan reklamcılar var. Genelde maaş ile çalıştırırlar ama pek ağır işler değildir. Genelde pano, tablo tarzında tasarımlar yapmanız gerekir.

Öncelikler herkese selamlar arkadaşlar. Ben yaklaşık olarak 5-6 yıldır Photoshop kullanıyorum ve artık kendimi bir uzman olarak görüyorum. Şu anda Photoshop ile yapamayacağım iş yok neredeyse. Bu iş ile para kazanmak istiyorum fakat nasıl yapabilirim hiç bilmiyorum. Birçok freelancer çalışma sitelerine iş ilanı verdim fakat hiçbirinden bir sonuç alamadım. Aklında şöyle böyle yapabilirsin diye fikri olan ya da ben böyle yapıyorum az da olsa kazanıyorum diyen var mı?

Fiverr.

İnternette araştırın reklam verirseniz belki işlerinizi büyütebilirsiniz Google ads gibi reklam siteleri ya da kendi internet sitenizi açıp sizinle iletişime geçebilecekleri telefon numarası veya mail adresi verip sitenize ödeme yöntemi ekleyip Google'ya da başka bir siteye reklam verebilirsiniz araştırmanız lazım.

Sadece Photoshop mu yoksa Corel Draw, Illustrator vs. kullanıyor musunuz? Bu tarz grafikerlere ihtiyaç duyan reklamcılar var. Genelde maaş ile çalıştırırlar ama pek ağır işler değildir. Genelde pano, tablo tarzında tasarımlar yapmanız gerekir.
Photoshopta uzman olarak görüyorum kendimi ama Illustrator de kullandım logo tasarımları için onda da acemi sayılmam. Benim isteğim eğer olabilirse kendi evimden freelancer olarak çalışmak.

Onu da denedim fakat orada da kendimi öne çıkartmam çok zor
Söylediğim yöntemler evden çalışma için uygun.
Dünya kadar iş ilanına baktım fakat ya freelancer iş değil ya da çok fazla konuda uzmanlık istiyorlar. Benim isteğim öyle 3 4 bin lira maaş değil. 500 1000 arası olsun kendi harçlığımı çıkartayım yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı