Photoshop ile para kazanılır mı?

Kendine bir Instagram sayfası aç ve çalışmalarını orada paylaşmaya başla. Ardından güncel trendleri takip et ve çalışmalarını bu yönde devam ettir. Örneğin şu an Spiderman No Way Home gündemde ise ona güzelinden bir film afişi hazırla. (kendini profesyonel olarak tanımladığına göre bunu yapması çok zor olmayacaktır) Ardından bu afişi sayfanda doğru etiketler ile paylaş. Bu şekilde bir süreç yönetip üstüne de mantıklı ve saldırgan olmayan bir reklam politikası izlersen sayfan zamanla büyüyecektir. Yetenek her zaman fark edilir ve talep görür. Sayfan büyüdükten sonra zaten oradan iş teklifleri almaya başlarsın. Eğer web sitesi geliştirmeyi biliyorsan kendine bir site açmanda yararlı olacaktır. Bu arada 500-1000₺ arası bir aralık belirtmişsin ama profesyoneller o kadar az ücrete çalışmıyor belirtmek isterim.

Çalışmalarıma instagramdan @fotosokbunlar adresinden bakabilirsiniz. Bu sayfada da çalışmalarım var. Bu sayfa biraz daha mizah amaçlı olduğu için belki pek aradığınızı bulamayabilirsiniz fakat daha sonrasında benden bir çalışma istediğinizde kesinlikle yaparım. Yapamayacağım çok ama çok nadir işler vardır onlar da daha denk gelmedi.
Çalışmalarıma instagramdan @fotosokbunlar adresinden bakabilirsiniz. Bu sayfada da çalışmalarım var. Bu sayfa biraz daha mizah amaçlı olduğu için belki pek aradığınızı bulamayabilirsiniz fakat daha sonrasında benden bir çalışma istediğinizde kesinlikle yaparım. Yapamayacağım çok ama çok nadir işler vardır onlar da daha denk gelmedi
Çalışmalarıma instagramdan @fotosokbunlar adresinden bakabilirsiniz. Bu sayfada da çalışmalarım var. Bu sayfa biraz daha mizah amaçlı olduğu için belki pek aradığınızı bulamayabilirsiniz fakat daha sonrasında benden bir çalışma istediğinizde kesinlikle yaparım. Yapamayacağım çok ama çok nadir işler vardır onlar da daha denk gelmedi.
Bu sayfa daha çok fotoğraf editleme üzerine açıldı.

Çok iyiyim harikayım uzmanım diyorsun ama gördüğüm kadarıyla çok da bir marifetin yok. Sektörde bu işi gerçekten insanüstü seviyede yapan insanlar var. Ben de az çok Photoshop bilgisine sahibim, bu işten de çok para kazandım, hala zaman zaman iş alır gelir yaratırım. Ama ben bile uzmanım uçar kaçarım her şeyi çizerim demiyorum. Çünkü biliyorum ki benden kat be kat daha iyiler var. PS'den para kazanabilirsin, basit afişler vs. yapabilirsin ama bu kadar profesyonel konuşma.

Çok iyiyim harikayım uzmanım diyorsun ama gördüğüm kadarıyla çok da bir marifetin yok. Sektörde bu işi gerçekten insanüstü seviyede yapan insanlar var. Ben de az çok Photoshop bilgisine sahibim, bu işten de çok para kazandım, hala zaman zaman iş alır gelir yaratırım. Ama ben bile uzmanım uçar kaçarım her şeyi çizerim demiyorum. Çünkü biliyorum ki benden kat be kat daha iyiler var. PS'den para kazanabilirsin, basit afişler vs. yapabilirsin ama bu kadar profesyonel konuşma.
Ben baktım sadece dekupe ve stamp tool ile doku kopyalama yapmış.
5-6 senede bunlar ile uğraşıp da "uzmanım" demek gereksiz iddialı olmuş.

Ben baktım sadece dekupe ve stamp tool ile doku kopyalama yapmış.
5-6 senede bunlar ile uğraşıp da "uzmanım" demek gereksiz iddialı olmuş.

Ben bunlar uzmanlık eserim dediğimi sanmıyorum demek istediğim bunlar mizah için yapılmış bazı postlar. Şu zamana kadar gerek kendi çevrem gerek üniversiteden gelen arkadaşlarım olsun ne istedilerse bu zamana kadar gayet de başarılı bir şekilde yaptım. Şu anda halihazırda bir portfolyom olmadığı için bu sayfayı verdim de sizin bu yorumunuz biraz garip geldi açıkçası.

Ben bunlar uzmanlık eserim dediğimi sanmıyorum demek istediğim bunlar mizah için yapılmış bazı postlar. Şu zamana kadar gerek kendi çevrem gerek üniversiteden gelen arkadaşlarım olsun ne istedilerse bu zamana kadar gayet de başarılı bir şekilde yaptım. Şu anda halihazırda bir portfolyom olmadığı için bu sayfayı verdim de sizin bu yorumunuz biraz garip geldi açıkçası.
Ortada şu an somut örnek olarak instagram adresinizi verdiğiniz için o adres üzerindeki çalışmaları baz alarak konuştum ki bir konuda "uzmanım" demek cidden büyük lokmadır. Ben 15 senedir grafik tasarım ile uğraşmama rağmen kendime "uzman" diyemiyorum. Hala öğrendiğim ve yeni trickler keşfettiğim çok detay var. Amacım sizi yermek veya aşağılamak değil kesinlikle. Ancak birincisi grafik tasarım, ikincisi yazılım sektöründe ben "uzmanım" demek için sektörü yalayıp yutmak gerektiğine inanıyorum, anlatmaya çalıştığım bu uzman vurgusunun önemi.

Yeni konular

Geri
Yukarı