Photoshop kullanmak için 5.000 TL laptop önerisi

Photoshop odaklı kullancaksanız ekran kartından ziyade RAM ve disk önemli. Çoklu PSD çalışmalarında açtığınız her PSD ram'de yer kaplıyor.

Ryzen serisi notebook tarafında hiç tecrübe etmediğim için tavsiye vermek istemiyorum. Ama işlemci olarak i5 ve üzeri iş görecektir. 16GB ram ve en azından 256GB SSD barındıran bir notebook araştırmalısınız.

Kasa yapısı çok hoşuma gitmese de özellikleri fena değil: HP 250 G7 Intel Core i5 8265U 16GB 256GB SSD MX110 Freedos Fiyatı

Photoshop odaklı kullancaksanız ekran kartından ziyade RAM ve disk önemli. Çoklu PSD çalışmalarında açtığınız her PSD ram'de yer kaplıyor.

Ryzen serisi notebook tarafında hiç tecrübe etmediğim için tavsiye vermek istemiyorum. Ama işlemci olarak i5 ve üzeri iş görecektir. 16GB ram ve en azından 256GB SSD barındıran bir notebook araştırmalısınız.

Kasa yapısı çok hoşuma gitmese de özellikleri fena değil: HP 250 G7 Intel Core i5 8265U 16GB 256GB SSD MX110 Freedos Fiyatı
böyle bir şey bulmuştum ve 16gb dan aşağısı kurtarmaz mı?

Laptop olarak bilmiyorum da Hackintosh sistemini kurarsan Win'den daha çok performans edersin Photoshop'ta. İkisinde de denedim render almayı, hackintosh'ta daha hızlıydı. Ek olarak açılması, hızı, kasma gibi şeyler daha performanslıydı.

Laptop olarak bilmiyorum da Hackintosh sistemini kurarsan Win'den daha çok performans edersin Photoshop'ta. İkisinde de denedim render almayı, Hackintosh'ta daha hızlıydı. Ek olarak açılması, hızı, kasma gibi şeyler daha performanslıydı.

Ablam için olacak o yüzden Windows olursa daha iyi olur karışıklık vermeme açısından.

böyle bir şey bulmuştum ve 16gb dan aşağısı kurtarmaz mı?

Kurtarır tabi ki, neden kurtarmasın. Tamamen ne denli büyük çalışma yapacağınıza bağlı. Ha olmuşken 4/4 lük olsun derseniz ben 16 öneririm. Seçtiğiniz bilgisayar gayet güzel görünüyor. Ama gördüğüm kadarıyla sadece tek bir RAM slotu mevcut. İleride yükseltme yapmak isterseniz problem yaratabilir. Onun dışında iş görür.

Kurtarır tabii ki, neden kurtarmasın. Tamamen ne denli büyük çalışma yapacağınıza bağlı. Ha olmuşken 4/4'lük olsun derseniz ben 16 öneririm. Seçtiğiniz bilgisayar gayet güzel görünüyor. Ama gördüğüm kadarıyla sadece tek bir RAM slotu mevcut. İleri de yükseltme yapmak isterseniz problem yaratabilir. Onun dışında iş görür.

ASUS'un işlemcisi daha iyi ve yeni fakat dediğiniz gibi RAM 8 GB. Attığınız laptop özellikleri kötü değil fakat 16 GB RAM'e göre çok ucuz 😁
.
Bu ürün daha iyi gibi iş görür mü?

ASUS'un işlemcisi daha iyi ve yeni fakat dediğiniz gibi RAM 8 GB. Attığınız laptop özellikleri kötü değil fakat 16 GB RAM'e göre çok ucuz 😁

Bir elektronikçi olarak sık sık notebook anakartı tamir ediyorum. Casper, Samsung, Sony gibi markaların haricinde en sevmediğim diğer bir marka ise yeni nesil ASUSlar. çok narinler, en ufak bir kısa devre de işlemciye vuruyor direk. Çöpe gidiyor makina. O yüzden asuslara pek sıcak bakamıyorum tamir konusunda. Ha bu arada Dell Inspiron 3000 serisinden de uzak durun.

14" ekran olması problem yaratmaz ise gerçekten uzun ömürlü ve kullanışlı bir cihazdır probook serisi:

Bir elektronikçi olarak sık sık notebook anakartı tamir ediyorum. Casper, Samsung, Sony gibi markaların haricinde en sevmediğim diğer bir marka ise yeni nesil ASUS'lar. Çok narinler, en ufak bir kısa devre de işlemciye vuruyor direk. Çöpe gidiyor makine. O yüzden ASUS'lara pek sıcak bakamıyorum tamir konusunda. Ha bu arada Dell Inspiron 3000 serisinden de uzak durun.

14" ekran olması problem yaratmaz ise gerçekten uzun ömürlü ve kullanışlı bir cihazdır probook serisi:

Şöyle bir durum var kadın kullanacağı için biraz daha kibar olmasında tabii fayda var ikinci attığım ürün ile attığınız ürün eşdeğer midir çünkü işlemci ve ekran kartı olarak daha üst bir seviyede.

Geri
Yukarı