Photoshop ve Adobe Premier gibi programlar hangi donanımı kullanır?

Restorgen

Centipat
Sistemimde GTX 1660S ve Ryzen 5 1600 AF var. Ben Photoshop, Adobe Premier gibi uygulamalar kullanmak istiyorum. Duyduğuma göre böyle programlar işlemciden yiyormuş. Doğru mu? Rahat kullanabilir miyim?

GPU, CPU ve RAM önemli. Mesela Premiere üzerinden önizleme yaparken RAM kullanıyorsun.

Not: Photoshop'u i3 3317U ile kullanıyorum. Problem yaşamadım tabii ki bi i7 7700K da iken aldığım performans yok ama kullanılıyor.

Sistemimde GTX 1660S ve Ryzen 5 1600 AF var. Ve ben Photoshop, Adobe Premier gibi uygulamalar kullanmak istiyorum. Ve duyduğuma göre böyle programlar işlemciden yiyormuş. Doğru mu? Rahat kullanabilir miyim?
Evet yiyor ve rahatça kullanabilirsiniz. Premiere'de yaptığınız işe göre yer yer zorlanmalar olacaktır elbet ama kullanılamaz da değil.

Photoshop'u I7 7500U gibi 2 çekirdekli 2.7Ghz bir işlemciyle kullandım ve gayet rahat rahat işlerimi yapabildim, siz hayli hayli kullanırsınız. Photoshop aşırı yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, belli başlı efektler ve "Timelapse" olayı dışında hafif bir program bence.

Render sırasında genellikle işlemci kullanılır. Fakat kullandığınız eklentilere göre bu değişkenlik gösterebilir. En iyisi işlemci ile ekran kartınızın orantılı olmasıdır. RAM en önemlisi çünkü yeterli RAM'iniz yoksa program çöker.

Render sırasında genellikle işlemci kullanılır. Fakat kullandığınız eklentilere göre bu değişkenlik gösterebilir. En iyisi işlemci ile ekran kartınızın orantılı olmasıdır. RAM en önemlisi çünkü yeterli RAM'iniz yoksa program çöker.
Voukoder GPU üzerinden render alıyor, işlemci yerine iyi bir seçenek ki, neredeyse çoğu render yapan firmalar da bununla birlikte kullanıyor.

Geri
Yukarı