Photoshop vs Remove Bg

ibrahimkekec

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Remove Background from Image – remove.bg sitesinden yapılan dekupe işlemi aşırı kaliteli oluyor.
Photoshop uygulamasından Remove Backround seçeneğine tıklayınca çok daha kalitesiz bir iş çıkıyor.

Acaba bu durum PSD'nin yetersizliğinden ibaret mi yoksa ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum?

Photoshop üzerinden yapacağınız dekupe işlemlerini yapay zekadan ziyade Pentool aracıyla kendiniz yapmanız en sağlıklı ve net görüntüyü elde etmenizi sağlayacaktır.

Profesyonel işlerde pentool kullanıyorum ama PSD'deki Remove BG özelliğine takıldım.
O özellik bu sitedeki kadar kaliteli değil mi yoksa ben mi ayarlarını vb yanlış yapıyorum

Photoshop üzerinden yapacağınız dekupe işlemlerini yapay zekadan ziyade Pentool aracıyla kendiniz yapmanız en sağlıklı ve net görüntüyü elde etmenizi sağlayacaktır.

Photoshop'da manuel yapacağınız dekupe işlemi eğer detaylı çalışırsanız daha kaliteli olacaktır. Ki çoğu durumda removebg de işinizi görür.

Profesyonel işlerde pentool kullanıyorum ama PSD'deki Remove BG özelliğine takıldım.
O özellik bu sitedeki kadar kaliteli değil mi yoksa ben mi ayarlarını vb yanlış yapıyorum
Hangi sürümü kullanıyorsunuz? Yanlış hatırlamıyorsam Photoshop 2017 yılından sonra çıkan sürümlerde yapay zeka kullanıyor, otomatik dekupajın kötü görünmesi pek olası değil.

@B 52 Stratofortress

2020 kullanıyorum.
Bakın fotoğraf bu:
Screenshot_1.png

Remove BG'nin yaptığı bu:
Screenshot_2.png

PSD'nin yaptığı bu:
Screenshot_3.png

@B 52 Stratofortress

2020 kullanıyorum.
Bakın fotoğraf bu:
Eki Görüntüle 1267070

Remove BG'nin yaptığı bu:
Eki Görüntüle 1267072

PSD'nin yaptığı bu:
Eki Görüntüle 1267073
Logo üzerinden çalışıyorsanız bu işlemi Illustrator ile Image Trace (Görüntü İzleme) > Grubu Çöz yapıp elle logo dışında kalan katmanları silmeniz daha faydalı olur. Logonun baskıda veyahut yüksek çözünürlük gerektiren kullanımlarda sorun çıkartmaması için.

Logo üzerinden çalışıyorsanız bu işlemi Illustrator ile Image Trace (Görüntü İzleme) > Grubu Çöz yapıp elle logo dışında kalan katmanları silmeniz daha faydalı olur. Logonun baskıda veyahut yüksek çözünürlük gerektiren kullanımlarda sorun çıkartmaması için.
Teşekkür ederim. Hocam profesyonel dekupe olayına fazlasıyla hakimim sadece tek tuşla remove backround olayına takıldım. PSD'de ki RBG olayı o sitedeki RBG kadar temiz yapmıyor hatta çok kötü yapıyor sadece bunu çözmek istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı