Photoshop yeniden boyutlandırmada pixel bozulması

Proxxyh

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM: Patriot Viper Steel RGB 16GB (2x16GB) DDR4 3600MHz CL20 Gaming
SSD: XPG Gammix S70 Blade AGAMMIXS70B-2T-CS 2TB 7400/68
GPU: Asus TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti OC
Anakart: Asus EX-B760M-V5 D4-CSM Intel B760 Soket 1700 DDR4
CPU: Intel Core i7-14700KF 5.60GHz 20 Çekirdek 33MB L3
1. fotoğrafta görsel normal boyutunda ama bana küçük geldiği için bunu büyütmek istiyorum.
2. fotoğrafta görseli büyütüyorum tam istediğim bir hale getiriyorum.
3. fotoğrafta ise büyüttüğüm görseli onaylıyorum ama ardından bu şekilde bozuluyor görsel.
Ben onayladıktan sonra 2. fotodaki halinde kalmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?
m1.PNG

m2.PNG
m3.PNG

Katmanı akıllı nesneye dönüştürdünüz mü?

Pek bilmiyorum Photoshop kullanmayı. Nasıl dönüştürebilirim? Ve dönüştürürsem bu sorun çözülür mü?

Pek bilmiyorum Photoshop kullanmayı. Nasıl dönüştürebilirim? Ve dönüştürürsem bu sorun çözülür mü?
Katmana sağ tıklayıp oradaki seçeneklerden en üstlerde "Akıllı Nesneye Dönüştür" var. Ona basın, çözülme ihtimali var ama tam net olur mu emin değilim. Bu olayı resmi büyültmeden önceki haline yapın halihazırda büyültülmüşe değil. Akıllı nesne yapıp sonra büyültün. İşe yararsa yazarsınız.

Hocam katmanı büyütürseniz tabii ki bozulur. Orijinal boyutu her zaman en HD boyutudur.
evet boyutunu arttırdığımda bozuluyor ama, 2. fotodaki gibi madem gösterebiliyor neden o şekilde kalmasına izin vermiyor.

evet boyutunu arttırdığımda bozuluyor ama, 2. fotodaki gibi madem gösterebiliyor neden o şekilde kalmasına izin vermiyor.
Bilgim yok hocam.

Katmana sağ tıklayıp oradaki seçeneklerden en üstlerde "Akıllı Nesneye Dönüştür" var. Ona basın, çözülme ihtimali var ama tam net olur mu emin değilim. Bu olayı resmi büyültmeden önceki haline yapın halihazırda büyültülmüşe değil. Akıllı nesne yapıp sonra büyültün. İşe yararsa yazarsınız.
Bu arkadaşın dediğini deneyin.

Malesef işe yaramadı. Ben biraz daha programı kurcalamaya devam ediyim.

Adobe photoshop dan yapamadım ama internette Pixel Art Scaler adlı bi siteden sonuca ulaşabildim. Hem fotoyu %400 büyülterek 2048x1152 yaptım hemde bozulmalar olmadı.

Son düzenleme:
Fotoğrafı daha yüksek çözünürlüklü olarak bulmaya çalışın 5k x 4k gibi piksellerde bulabilirseniz kayıp yaşamazsınız google dan görsel olarak aratabilirsiniz başka boyutları varsa daha yüksek çözünürlüklü olanı indirirsiniz. Yazdığınız siteyi denemedim o yüzden bir şey diyemiyorum. Kolay gelsin.
İşime yarayabilir diye lazım olan bir ekran görüntüsü vardı onu denedim de yazılar falan da varsa bozuyor hassas işlerde sıkıntılı diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı