Photoshop yüksek RAM harcıyor

timeishammy

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Canvasları kapatmama rağmen 5 GB RAM kullanıyor Photoshop. Performance kısmındaki ayarlara baktık, orada da herhangi bir sorun yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

aa.jpg

CS3'ü kullanın, eski sürüm olduğundan daha az bellek harcayacaktır, bu tarz uygulamalar bütün donanımlara yük bindirir (yanlışım varsa düzeltin). (%100 hatalıyım gibi duruyor :) )

Son düzenleme:
photoshopun %0.5 ram kullanması anormal değil bence... ayrıca görüyorum ki 5 GB değil, 5 MB ram kullanıyor bu hal normal...
sorununu %86 ramın nelerin kullandığı...
photoshop dışındaki şeylerden kuşkulanmalısınız derim.
örneğin virüs veya sistemi kasan bir başka yazılım veya yanlış yüklenmiş bir aygıt sürücüsü...

Silip yeniden yüklemeyi denediniz mi?
Bende 2 GB RAM bile kullanmıyor neredeyse.
photoshopun %0.5 ram kullanması anormal değil bence... ayrıca görüyorum ki 5 GB değil, 5 MB ram kullanıyor bu hal normal...
örneğin virüs veya sistemi kasan bir başka yazılım veya yanlış yüklenmiş bir aygıt sürücüsü...
O 5 MB değil 5 GB.

5 GB yazıyor ya güzel kardeşim :D

O işlemci değil RAM kullanımından şikayetçi.
Doğrunuz yok ki.
Düzeltelim o zaman, çözümü nedir peki ?

Bu kadar RAM kullanması anormal geldi ancak eğer isterseniz kullandığı RAM'i kısıtlayabilirsiniz.
"Edit" menüsü altında "Preferences" kategorisinde "Performance" seçeneğinden kullandığı RAM'i kısıtlamanız mümkün ancak bu da muhtemelen programın çalışmasını yavaşlatacaktır.
Konu açan arkadaşın ekranında siz 5 GB RAM kullanılıyor bilgisi mi görüyorsunuz değerli "denizsevim"? : )
Evet, 4892 MB bellek kullanıyor, neredeyse 5 GB yani. Zaten 5 MB kullanması kulağa 5 GB kullanmasından daha mantıksız geliyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı