Photoshop'ta baskı nasıl olmalı?

Khallesii

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Photoshop üzerinden bir etiket çalışması yapıyorum. 6x2, 7cm şeklinde ve 300 piksel/sanimetre, fakat bu şekilde baskı yaptığımda kalite çok kötü oluyor ve yazılar neredeyse hiç okunamıyor. Acaba ne yapmam gerek artması için? 300 piksel/santimetre ile 300 piksel/inç arasındaki fark nedir, hangisinde kalite daha iyi olur? Sanimetre ile yaptığımda daha büyüyor görüntü fakat anlamadım maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Photoshop'ta baskı çalışmak çok tercih edilmez normalde çünkü piksel tabanlı bir uygulamadır. Illustrator, Corel gibi vektörel olan programlar tercih edilirse bahsettiğiniz kaybı yaşamazsınız.

Ama illa Photoshop üzerinden yapıcam diyorsanız çözünürlüğü 300 - Piksel/Santimetre şeklinde ve CMYK renk modunda yapın. Çalışmayı yaparken zoom falan yaptığınızda pikselleşmeleri görürsünüz ama baskıda gördüğünüz o bozukluklar oluşmaz merak etmeyin.

Çalışmalarını Photoshop'ta yapabilirsin. CMYK modunda işini halledersin fakat dikkat etmen gereken 300 ppi altına düşmemek ve baskıyı orijinal ebadında çalışmak. Çünkü ben bunu 7 cm değil de 20 cm basayım dersen işte o olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı