Photoshop'ta detaylı görüntü nasıl elde ediliyor?

v7xbc

Femtopat
Arkadaşlar internetten bir PES 2013 forma texti buldum adam gerçek gibi yapmış ayrıntıdaki resimleri nasıl elde ediyorlar yani demek istediğim renk karışım modları falan mı kullanıyorlar? Sarı bölgedeki ayrıntıları bahsediyorum.

Dosya Ekleri

• 100yl.png
    100yl.png
    133,9 KB · Görüntüleme: 19
Arkadaşlar internetten bir PES 2013 forma texti buldum adam gerçek gibi yapmış ayrıntıdaki resimleri nasıl elde ediyorlar yani demek istediğim renk karışım modları falan mı kullanıyorlar? Sarı bölgedeki ayrıntıları bahsediyorum.
Bu bir UV Map Texture/kaplaması, o görüntüye ayrıntı diyemem; sarı renk katmanı, üstündeki de düzenlenmiş görsel, toplamda o görsel için birkaç farklı yol mevcut.

Text dersen farklı anlaşılır - zira text kendi başına bir kelime.

Bu bir UV map Texture/kaplaması, o görüntüye ayrıntı diyemem; sarı renk katmanı, üstündeki de düzenlenmiş görsel, toplamda o görsel için birkaç farklı yol mevcut.

Text dersen farklı anlaşılır - zira text kendi başına bir kelime.

Üstat, text derken forma görsellerine biz texture diyoruz yamacılar olarak bir de ekteki görseli hangi efektle elde ederim?

Dosya Ekleri

• 000181_K_1_1500.png
    000181_K_1_1500.png
    306,8 KB · Görüntüleme: 10
Üstat, text derken forma görsellerine biz texture diyoruz yamacılar olarak bir de ekteki görseli hangi efektle elde ederim?
Text - yazı olduğundan, kısaltması siz (artık kimseniz) dışında anlaşılmıyor, kaplama/texture veya UV - UV map olarak daha kolay anlaşılır genel tarafından.

Çok kolay, bakınca ana şekil anlaşılıyor zaten, dikdörtgenler, böldükten sonra gradient ramp düzenlemesini darken uygulamasına alman yeterli. İster iki katman ve mask, ister bölündüğü kadar ramp ve mask.

Sağ ol üstat takılırsam yazacağım sana verdiğin bilgiler için teşekkürler.

Text - yazı olduğundan, kısaltması siz (artık kimseniz) dışında anlaşılmıyor, kaplama/texture veya UV - UV map olarak daha kolay anlaşılır genel tarafından.

Çok kolay, bakınca ana şekil anlaşılıyor zaten, dikdörtgenler, böldükten sonra gradient ramp düzenlemesini darken uygulamasına alman yeterli. İster iki katman ve mask, ister bölündüğü kadar ramp ve mask.

Üstat işaretlediğim bölgede biraz renk karmaşası var bunu nasıl elde ederim.

Dosya Ekleri

• kit.png
    kit.png
    170,5 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
Sağ ol üstat takılırsam yazacağım sana verdiğin bilgiler için teşekkürler.

Üstat işaretlediğim bölgede biraz renk karmaşası var bunu nasıl elde ederim.
Katman oluştur, uygun fırça başlığı ile boya, sonra biraz pikselleşme var onu istiyorsan onu efektlerden ekle, gerisi biraz distorsiyon. Bundan sonrası sende artık, tutoriali v.b'si :)

Katman oluştur, uygun fırça başlığı ile boya, sonra biraz pikselleşme var onu istiyorsan onu efektlerden ekle, gerisi biraz distorsiyon. Bundan sonrası sende artık, tutoriali Vb'si :)

Aradığım şey piksel efektiydi teşekkür ederim fazla bilmiyorum hocam YouTube'dan bakıyorum arada sana da soruyorum kusura bakma lütfen.

Geri
Yukarı