PHP base_url() komutundan sonra CSS uygulanmıyor

FakruZaruret

Hectopat
Merhaba, PHP bir web sitesi için uğraşıyorum şu anda ve daha önce site yüklenirken bir sıkıntı yaşamıyorken son yaptığım değişikliklerden sonra web sitesi düzgün görüntülenmemeye başladı her şey birbirine girdi.

Localhost üzerinde index. PHP sayfalarda yönlendirme yapıyor. İndex. PHP'ye require ettiğim PHP'de alltaki kodu girdim
define('BASEURL', $base_url); $_SESSION["base_url"]=BASEURL;

Sonrasında eski koda
PHP:
define("URL","http://localhost:8080/myblog/");
döndüm yine. Ardından siteyi açtığımda her şey birbirine karışmıştı. URL define edildi ve head kısmındaki CSS ile bootstrap kaldırınca site değişime uğruyor demek ki 'URL' tanımlı ama neden CSS içerisindeki tüm değerler siteye uygulanmıyor anlamadım. Admin kısmında ise böyle bir durum yok. CSS dosyasında scrollbarı customize ettim o çalışıyor ama yazı türü kutuların resimlerin genişliği vs çalışmıyor. Admin alt klasöründe ise her şey yolunda. Ben bu BASE_URL sonrasında bir şeylerin değiştiğini düşünüyorum ama emin de değilim. Niye adminde değişmedi o zaman diye de düşünüyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ana sayfanın üst kısmı:

hata1.JPG

Sanırım konuyu yanlış anladım, web siteleri yapısı gereği üstten alta doğru geçerlilik sunar, yani altta kalan önceliklidir.
bootstrap.css dosyası en altta olduğu için, kodların karışmış olabilir. css sıralamasını
bootstrap
style
color

olarak sıralayıp tekrar dener misin?

hata2.JPG

public dosyası myblog yani sitenin ana konumunun dışında gösteriyor, iki ayrı public gösteriyor tarayıvıda ve hata veriyor. localhost/myblog şeklinde değil de localhost/public şeklinde geliyor neden öyle anlamadım.

print_r(URL); yapınca da localhost:8080/myblog ile sonlanıyor ama <link href="" içerisinde myblog kısmı çekilmiyor.

define ile ilgili bir sıkıntı var, URL çalışmıyor.

Sayfanın üstüne , Define üstüne

PHP:
error_reporting(E_ALL);
ini_set('display_errors', 1);

kodları ekleyip siteyi çalıştırır mısın?

Malesef sorun hala devam ediyor. URL yazmayıp direkt adresini yazınca da aynı hatayı veriyor. CSS içerisindeki bazı özellikler çalışıyor ama çoğu da çalışmıyor CSS dosyasında da bir değişiklik de yapmadım. ayrıca bootstrap özelliklerinin bazıları çalışıyor ama bazıları da çalışmıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı