PHP dosyaları nasıl çalıştırılır?

Önce XAMPP indirin, daha sonra phpmyadmin'e girip sql dosyasını içe aktar yapın. Ardından C:/xampp/htdocs içine php dosyanızı aktarın. Tarayıcınızdan localhost/dosyadı şeklinde girebilirsiniz. XAMPP üzerinden Apache ve MySQL aktif etmeyi unutmayın.

Dediğin programı kurdum ancak.

Dedğin programı kurdum ama herhangi bir bir şey gelmedi o uygulama ile açmaya çalıştım tam olarak ne yapmam gerektğini sırayla yazar mısın şu anda kurdum ve .php olarak bir kodum var.

Tamam. Dosyaya sağ tıklayın orada edit with idle olması lazım. Tabii doğru kurduysanız. Oradan açın dosyayı.

Önce XAMPP indirin, daha sonra phpmyadmin'e girip sql dosyasını içe aktar yapın. Ardından C:/xampp/htdocs içine php dosyanızı aktarın. Tarayıcınızdan localhost/dosyadı şeklinde girebilirsiniz. XAMPP üzerinden Apache ve MySQL aktif etmeyi unutmayın.
sql dosyası tam olarak hangi klasörün içinde bulmadım

Python'un yazılımı kurmanız lazım. Kurduktan sonra dosyalara sağ tıklayın ve edit with idle ile dosyayı açın. F5'e basarak çalıştırabilirisiniz.
Hocam arkadaş PHP dosyası çalıştırmayı istemiş sen Python çalıştırmayı anlatıyorsun. Wampserver gibi XAMPP gibi lokal sunucu kurulması lazım. Ben şahsen Wampserver kullanıyorum. Wampserver kurduktan sonra yazdığın dosyayı www/ klasörüne atman lazım. Daha sonra Wampserver'ı başlat ve tarayıcına localhost/index.php (veya dosyanın adı her neyse) yaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı