PHP için Türkçe kaynak önerisi

zSensei

Decapat
Daha fazla  
PHP için Türkçe kaynak arıyorum. Başka bir dil falan önermeyin. İngilizce kaynak önermeyin, ne yazdıysam onu önerirseniz sevinrim. Hayırlı ramazanlar.

Türkçe kaynak ile ne kadar öğrenebilirsiniz ki? Ben söyleyeyim, temel öğrenirsiniz.

İngilizce arama yapmak bu kadar zor olmamalı. Yazılım geliştiricisi olmak istiyorsanız önce İngilizce okumayı ve anlamyı öğrenmenizi öneririm size.

Kodlama işinde İngilizce bilmiyorsanız okuma yazmanız yok demektir. İlerledikçe Türkçe metin bulamazsınız çünkü.

İlle de Türkçe öğreneceğim diyorsanız YouTube'dan uzak durun. Udemy veya arkadaşın attığı PHP Docs olabilir.

Türkçe kaynak ile ne kadar öğrenebilirsiniz ki? Ben söyleyeyim, temel öğrenirsiniz.

İngilizce arama yapmak bu kadar zor olmamalı. Yazılım geliştiricisi olmak istiyorsanız önce İngilizce okumayı ve anlamyı öğrenmenizi öneririm size.

Konuyu sade bir biçimde yazdım. Kaynak biliyorsan yaz, bilmiyorsan yorum yapma.

En resmi kaynak. Yazılım işinde İngilizce kaynak olmadan işiniz zor. Alışmaya başlayın.

Teşekkürler.

Kodlama işinde İngilizce bilmiyorsanız okuma yazmanız yok demektir. İlerledikçe Türkçe metin bulamazsınız çünkü.

İlle de Türkçe öğreneceğim diyorsanız YouTube'dan uzak durun. Udemy veya arkadaşın attığı PHP docs olabilir.

Teşekkürler.

Üstad öncelikle yol haritası lazımdır. Yol haritasındaki başlıklar ile Medium sitesinden bir sürü güzel bilgi edinebilrsin.

Ben medium öneriyorum ama şöyle yapsan daha güzel olur. Mesela PHP'de get post araştıracaksın.
"Php Get POST nedir medium" şeklinde araştırırsan Medium sitesinden öğrenebilirsin kavramları.

Medium sitesinde konu ve alt başlıkları çok sağlam bir şekilde Türkçe anlatan insanlar var.

Zaten İngilizce konu başlıklarını araştırırken içeriğinin Türkçe anlatılarak öğrenmemiz gerekir, bilmemiz gerekir. İngilizce olarak bir paragrafı tam anlamına çevirme imkanımız olmadığı için ne teoride anlarız ne de pratikte uygulayabiliriz zaten.

Mesela stack dediğimizde aklımıza First in XX gibi bir şey geleceğine, sırayla değişkenlerin girdiği bir bellek alanı gelmeli.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı