PHP ile CSS kullanmadan açılır menü yapmak

LockNLoad

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar programcısı
Merhaba, bugün derste CSS kullanmadan algoritmik olarak PHP ile menü yapmamız istendi. Atacağım kodda il tablomuz var. Hangi ile tıklarsak o ilin ID'si bölge ID'si ile karşılaştırılıyor ve eşleşiyorsa alt alta Foreach döngüsü ve TR'ler ile ilçeler yazılıyor.
Sorum şu;
İllerden birine tıkladığımız zaman php?x=$row_1[id] ile il ID'si x değişkenine gidiyor ve sayfa başında $row_1[id] x'e eşitse iller altında ilçeler ile görüntüleniyor. Ben ayriyetten ilçeye tıklandığı zaman o ilçedeki üniversiteler görüntülensin istiyorum, bunun için y adında bir değişken daha atayıp bölge ID'sini(burada posta kodu olarak yazdım) bu değişkene atıyorum, fakat hiçbir şekilde sayfa yüklendiğinde y değişkeni koşulunu Foreach döngüsünün içine sokamadım. (&& ve || ile denedim).
Yardımlarınızı bekliyorum.
394151

Son düzenleyen: Moderatör:
Verdiğiniz kodda y değişkeni dolu değil. Get ile doldurman gerekiyor.
Ayrıca Php ile menü yapılmaz, bilinen menü ile senin yaptığın şey aynı değil.

Verdiğiniz kodda y değişkeni dolu değil. Get ile doldurman gerekiyor.
Ayrıca Php ile menü yapılmaz, bilinen menü ile senin yaptığın şey aynı değil.
y'yi tanımladım fakat sorunum o değil.
O olmadığını biliyorum bizden bu şekilde yapmamız istendi.

Tablo ve alan isimlerinde Türkçe karakterler gördüm, onları düzeltip dene istersen birde.
Tablo utf8 notepad ayarları da utf8-bom olarak kodlandı, sorun bunlar ya da syntax hatası değil algoritmasını yapamadım, üniversite adlarını istersem else'ten sonra bir foreach daha yazarak çıkarabiliyorum fakat il ilçe altında çıkmıyor direkt illerin altında sıralanıyor, yine de teşekkürler.

Açılır menü değilde kategori mantığındaki olabilir mi ?

Tablo olarak il idi olmalı ve ilçelerde de il idsi tutmalısın. İl ve ilçe idler eşleştiğinde ise yazdırırsan sorunu çözersin.

Kod düzenini iyileştirmelisin. Okuması zor oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı