PHP kodları düzgün çalışmıyor

Hamza Öztürk

Kilopat
Daha fazla  
Sorun şöyle dönem ödevi olarak PHP tabanlı araç kiralama otomasyonu yapıyoruz site şeklinde. Arkadaşım siteyi belirli bir yere getirip dosyayı bana attı. (XAMPP kullanıyoruz) otomasyon SQL isimli veritabanını bağlıyorum ve veriler geliyor herhangi bir sıkıntı yok ama site onda tamamen sorunsuz çalışırken bende ara butonu veya çalıştır butonunun işlemleri vs bazı yerleri çalışmıyor. Yardimci olursaniz sevinirim.

Otomasyon.rar

Sisteminizde belli başlı yerler çalışmıyorsa veri tabanı aktarımını düzgün yaptığınıza emin misiniz kolon eksikliği falan olabilir mi ? veya butonlara tıkladığınızda bir js işleminiz varsa o js de hata çıkıp çıkmadığına bir bakın derim.

Sorun şöyle dönem ödevi olarak PHP tabanlı araç kiralama otomasyonu yapıyoruz site şeklinde. Arkadaşım siteyi belirli bir yere getirip dosyayı bana attı. (XAMPP kullanıyoruz) otomasyon SQL isimli veritabanını bağlıyorum ve veriler geliyor herhangi bir sıkıntı yok ama site onda tamamen sorunsuz çalışırken bende ara butonu veya çalıştır butonunun işlemleri vs bazı yerleri çalışmıyor. Yardimci olursaniz sevinirim.

Otomasyon.rar
Veritabanına sahip olmadan yazılımı test edemeyiz.

O kadar karışık ve saçma yazılmaya çalışılmış (çalışılmış diyorum çünkü yazamamış kim yazmaya çalıştıysa) ki düzeltmeye içim el vermedi cidden. Hiç mi bir şey öğretmediler arkadaşlar size okulda? Ben yıllardır PHP'nin içerisindeyim, böyle bir kod bloğu görmedim:
PHP:
$sql = "SELECT * FROM arackayit_tb INNER JOIN markalar_tb ON arackayit_tb.marka=markalar_tb.markaadi INNER JOIN modeller_tb ON arackayit_tb.model=modeller_tb.markaadi";
$sqlmarka = "SELECT markaadi FROM markalar_tb";
$sqlmodel = "SELECT modeladi FROM modeller_tb";
$sorgu = $baglan->prepare($sql);
$sorgumarka = $baglan->prepare($sqlmarka);
$sorgumodel = $baglan->prepare($sqlmodel);
$sorgu->execute();
$sorgumarka->execute();
$sorgumodel->execute();

Ödevin önceliği nedir bunu bilemem ama, öncelikle kodlamaya baştan başlayın. Sen de aynı şekilde mi çalışıyorsun bilmiyorum ama durum vahim bilginiz olsun...

Giriş çıkış kontrolü yok, sayfaların bir kaçı html bir kaçı php. Bir link panele giderken bir link siteye gidiyor. Bildiğin sitenin içerisinde kayboldum biraz önce.

O kadar karışık ve saçma yazılmaya çalışılmış (çalışılmış diyorum çünkü yazamamış kim yazmaya çalıştıysa) ki düzeltmeye içim el vermedi cidden. Hiç mi bir şey öğretmediler arkadaşlar size okulda? Ben yıllardır PHP'nin içerisindeyim, böyle bir kod bloğu görmedim:
PHP:
$sql = "SELECT * FROM arackayit_tb INNER JOIN markalar_tb ON arackayit_tb.marka=markalar_tb.markaadi INNER JOIN modeller_tb ON arackayit_tb.model=modeller_tb.markaadi";
$sqlmarka = "SELECT markaadi FROM markalar_tb";
$sqlmodel = "SELECT modeladi FROM modeller_tb";
$sorgu = $baglan->prepare($sql);
$sorgumarka = $baglan->prepare($sqlmarka);
$sorgumodel = $baglan->prepare($sqlmodel);
$sorgu->execute();
$sorgumarka->execute();
$sorgumodel->execute();

Ödevin önceliği nedir bunu bilemem ama, öncelikle kodlamaya baştan başlayın. Sen de aynı şekilde mi çalışıyorsun bilmiyorum ama durum vahim bilginiz olsun...

Giriş çıkış kontrolü yok, sayfaların birkaçı HTML birkaçı PHP. Bir link panele giderken bir link siteye gidiyor. Bildiğin sitenin içerisinde kayboldum biraz önce.

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.
Ödev hakkında durum şu benim ilgilendiğim bir alan değil PHP o yüzden eleştirinize karşı bir şey diyemem ve profesyonel bir araç kiralama sitesinden ziyade fonksiyonları düzgün çalışan bir yapı lazım yani verilerin tablolar arası iletişimi ve doğru verinin doğru yerde olması kafi o yüzden sitede olması gereken doğru site namında hiçbir şey yok ikinci olarak da benim sorunum site yapısı değil arkadaşımda çalışan şeyin oradan çıkınca neden yarısının çalışıp yarısının işlemini yapamadığı yoksa hocamızda öyle PHP anlayan birisi değil mekanizmaya bakıyor.

Ve ekleme yapayım ben Java ve C# da nesne tabanlı programlamada uzmanlaşmaya çalışıyorum hocamızda sadece kontrol hocası PHP ile yapmamızı istedi siteleri bilmediğimizi söylememize rağmen bizde internetten toplama site yapıyoruz bellide oluyor sanırım.

Hoş hocalar bile anlamıyor ki bu işten sizde değil sorun. Adam bilmediği bir işi istiyor Türkiye'nin geldiği duruma bak. Kolay gelsin dostum, vaktim olsaydı sana baştan yardımcı olurdum. Eğer uzun süren varsa yardımcı olmaya çalışırım.

Hoş hocalar bile anlamıyor ki bu işten sizde değil sorun. Adam bilmediği bir işi istiyor Türkiye'nin geldiği duruma bak. Kolay gelsin dostum, vaktim olsaydı sana baştan yardımcı olurdum. Eğer uzun süren varsa yardımcı olmaya çalışırım.

Bayramdan donene kadar vakit var olmasina da benim bilgisayarima gelince calismama sorununun sebebini bile bilmiyorum ki çözümü arayayim o yüzden belki bilen vardir diye sordum.

Bayramdan donene kadar vakit var olmasina da benim bilgisayarima gelince calismama sorununun sebebini bile bilmiyorum ki çözümü arayayim o yüzden belki bilen vardir diye sordum.
Bir proje üzerinde çalışıyorum, sırada da 3 tane projem var. Bu kadar kısa sürede sana yardım edemem sanırım kardeşim. Kusura bakma 🙁

Yeni konular

Geri
Yukarı