PHP'de bazı kodlar çalışmıyor

Arda 24

Hectopat
Merhabalar, bir tane web sitesi yazıyorum ama bazı sorunlarla karşılaşıyorum bunlar:

1. Problem: İşte app>view>udemy-v1>register.php içerisinde 9 satırda ve 13 satır arasında bir if döngüsü var eğer hata varsa bunu bastır diyor ama bastırmıyor bunu bastırması gereken fonksiyonda template.php de o da app>helper>template.php de peki soruca olusan bu dosyadaki $error $success değiişkenleri nereden geliyor bunlarda app>controller>register.php içinde olayı özetlemek gerekirse register.php/controller da register PHP'den gelen değerler register PHP de çekiliyor daha sonra şifre kullanıcı ismi ve mail hakkında sorgular yapılıyor sonra ise buna uygun olan değişken template.php ye gidiyor template.php de işkendikten sonra ise register.php de tekrardan 9. ve 13. satırlar arasındaki döngüde kullanılıyor sorunda bu bu erroru ya da successi paste etmiyor (sana yollladığımda success kapalı çünkğ ilk erroru halledeyim zaten errorla aynı mantık) dinamikl ypaıda yapmaya çalştığım için header footerlar var require view içinde ne oldu yazıyor ve konumuda.
23rAUA.png

2. Problem: UDEMY-V1 da static header.php içerisinde title $meta=['title'] olarak ayarlı ama maalesef titleı görmüyor titleı tanımladığım dosya ise Controller da register. PHP de
QHgH5T.png

Dosya:CMS.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
controller\register.php de require("register"); komutunu sayfanın en altına koyman gerekiyor diye düşünüyorum. ilk hatada da site_url() fonsiyonunu daha önce bir yerlerle yaratmışsın. aynı adla iki fonksiyon olunca bu hatayı vermiş.

Geri
Yukarı