PHP'de ortalama nasıl hesaplanır?

@Anunswin sana çözümü önceki konuda da yazmıştım. Seninle dalga da geçmedim. Sadece ortaokulda ortalama hesabı anlatılıyordu. Artık göstermiyorlar mı diye sordum.

Çözüm burada;
Sıkıntı sayıları string olarak tanımlaman. Tırnak işaretlerini kullanma.
Değişken tanımlarken tırnak işareti tanımlarsan toplama yanlış girer.

"30" + "40"ın sonucu 3040 iken 30 + 40'ın sonucu 70'tir.

Yapman gereken şey;
Kod:
($not * $agirlik) / 100;

Sonra da her not için bulduğun değeri toplayacaksın. Temel matematik.

@Anunswin sana çözümü önceki konuda da yazmıştım. Seninle dalga da geçmedim. Sadece ortaokulda ortalama hesabı anlatılıyordu. Artık göstermiyorlar mı diye sordum.

Çözüm burada;

Değişken tanımlarken tırnak işareti tanımlarsan toplama yanlış girer.

"30" + "40"ın sonucu 3040 iken 30 + 40'ın sonucu 70'tir.

Yapman gereken şey;
Kod:
($not * $agirlik) / 100;

Sonra da her not için bulduğun değeri toplayacaksın. Temel matematik.

Dalga geçtiniz sandım özür dilerim ortaokul da matematiğim kötüyü pek dinlemezdim bu yüzden hatırlamıyorum 😅.
Attığım resim doğru mu? Ortalamayı nasıl yapacağımı bilemediğim için yapmadım sadece dediğiniz gibi sayıların yüzdelerini almaya çalıştım.
Ortalamayı koyduğum da sayıların yüzdelerine göre 3'e böldüğü için çok fazla düşük bir ortalama gösteriyor onu nasıl yapacağım onu da yazarsanız çok güzel olur şimdiden teşekkür ederim.

technopat.PNG

Dalga geçtiniz sandım özür dilerim ortaokul da matematiğim kötüyü pek dinlemezdim bu yüzden hatırlamıyorum 😅.
Attığım resim doğru mu? Ortalamayı nasıl yapacağımı bilemediğim için yapmadım sadece dediğiniz gibi sayıların yüzdelerini almaya çalıştım.
Ortalamayı koyduğum da sayıların yüzdelerine göre 3'e böldüğü için çok fazla düşük bir ortalama gösteriyor onu nasıl yapacağım onu da yazarsanız çok güzel olur şimdiden teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 854410
Bu sonuç doğru.

Yeni konular

Geri
Yukarı