PHP'de kayıt kontrolü nasıl yapılır?

Ahmet_tr

Hectopat
Daha fazla  
Kod:
<?PHP

$Servername = "";

$Username = "";

$Password = "";

$Dbname = "";

// Create connection.

$Conn = New mysqli($servername, $username, $password, $dbname);

// Check connection.

İf ($conn->connect_error) {

Die("connection failed: ". $conn->connect_error);

}

$Sql = "ınsert ınto myguests (firstname, lastname, nickname, sifre, email)

Values ( '.$_post[firstname]', '$_post[lastname]', '$_post[nickname]', '$_post[sifre]', '$_post' )";

İf ($conn->query($sql) === true) {

Echo "kayıit basarili";

} Else {

Echo "error: ". $sql. "<br>". $conn->error;

}

$conn->close();

>

Bu koda ne yaptıysam beceremedim de kayıt kontrolü yapmayı. Nasıl yapılır acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlis giden sey ne? Ne hatasi aliyorsun bu bilgilere de ihtiyacimiz var.

Ama oncelikli olarak
Kod:

Values ( '.$_post[firstname]', '$_post[lastname]', '$_post[nickname]', '$_post[sifre]', '$_post' )";

bu satir oldukca yanlis.

anahtar kelime INSERT yani insert. ınsert değil. Aynı şekilde INTO yani into, ınto değil.

Bunlara ek olarak burada çok rahat SQL injection yapılır. PHP bilmediğimden soruyorum ORM gibi bir olay yok mu herkes neden dümdüz sql scriptleri yazıyor? email kısmında da sanirim $_post[email] alman gerekiyor.

Düzenleme: sorguyu $Sql olarak tanimlamissin, ancak connectiona query atarken $sql yazmissin. PHP'de case sensitivity yok mu?

ORM gibi bir olay yok mu herkes neden dümdüz sql scriptleri yazıyor?
Doctrine isimli açık kaynak bir kütüphane mevcut. Türkiye'de çoğunluk kendini geliştirmiyor. SQL sorgusu öğrenince her şeyi öğrendiğini sanıyor.

Normalde PHP Laravel gibi arayazılımlarla kullanılmalı, kod güvenlik açığı kokuyor.

Yanlis giden sey ne? Ne hatasi aliyorsun bu bilgilere de ihtiyacimiz var.

Ama oncelikli olarak
Kod:

bu satir oldukca yanlis.

anahtar kelime INSERT yani insert. ınsert değil. Aynı şekilde INTO yani into, ınto değil.

Bunlara ek olarak burada çok rahat SQL injection yapılır. PHP bilmediğimden soruyorum ORM gibi bir olay yok mu herkes neden dümdüz sql scriptleri yazıyor? email kısmında da sanirim $_post[email] alman gerekiyor.

Düzenleme: sorguyu $Sql olarak tanimlamissin, ancak connectiona query atarken $sql yazmissin. PHP'de case sensitivity yok mu?
ben o kodyu öğlesine yazıyorum amacım yayınlamak deyil yayınlacak olursam daha korunaklı bir şekilde yazardım tabi

Yeni konular

Geri
Yukarı