Piksel yanması garanti kapsamında mı?

RtxPolat

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Telefonda 1 pikselim fazla ışık veriyor. Beyaz sayfalarda çok belli oluyor. Garanti süresi devam ediyor. Ekranı değiştirmek istesem garanti kapsamında mı? Ve neden olmuş olabilir?

Telefonda 1 pikselim fazla ışık veriyor. Beyaz sayfalarda çok belli oluyor. Garanti süresi devam ediyor. Ekranı değiştirmek istesem garanti kapsamında mı? Ve neden olmuş olabilir?
Anladığım kadarıyla telefonun marka modeline göre girip girmiyor.
Teknik servisi arayıp onlar ile konuşmak daha sağlıklı.
Ancak Huawei ise telefonla anlatmaz gönder bakalım ona göre cevap verelim derler.
Ayrıca çok büyük bi rahatsızlık vermiyorsa bence kalsın. Huawei telefonumun ekranını serviste değiştirttim ama yine de ekran eskisi kadar canlı gelmedi bana. Belki psikolojik olabilir ancak değişen ekran orjinali kadar tad vermeyecektir. Hem belki ilerde düzelecek bi sorundur.

Son düzenleme:
Anladığım kadarıyla telefonun marka modeline göre girip girmiyor.
Teknik servisi arayıp onlar ile konuşmak daha sağlıklı.
Ancak Huawei ise telefonla anlatmaz gönder bakalım ona göre cevap verelim derler.
Ayrıca çok büyük bi rahatsızlık vermiyorsa bence kalsın. Huawei telefonumun ekranını serviste değiştirttim ama yine de ekran eskisi kadar canlı gelmedi bana. Belki psikolojik olabilir ancak değişen ekran orjinali kadar tad vermeyecektir. Hem belki ilerde düzelecek bi sorundur.
Fakat telefonun 2 kusuru var ses açma tuşu da zor çalışıyor (ilk günden beri) bu kusur düzeltilir dediler. Ama daha yaptırmadım. Peki değişim yaparlar mı?

O da markaya göre değişir değiştirmek yani. Yıllar önce Xperia ray telefonum vardı ve bu telefonun garantisinin bitmesine 1-2 ay kalmıştı. Aklıma gelen tüm olası sorunları yazarak garantiye gönderdim. Telefon çalışır haldeydi ve hiç bir sıkıntısı yok gibiydi ancak ben yine de iyice onarılsın diye uzunca bi liste çıkardım.
Sim kart ara sıra görmüyordu onu da yazdım. Ancak aklıma gelipde yazmadığım bi şey vardı etkili oldumu bilmiyorum ama sim kilidi koyulmuştu imei klonlandı diye uyarı geldiği için mecburen koyulmuştu.
Sonuç olarak o telefon bir daha gelmedi bir üst modelini vermişti Sony.
Ama dediğim gibi telefonun alınma zamanı, sorunun çözümü ve onlara maliyeti vs hesaplanır ona göre değişim yapılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı