Çözüldü Pil döngüsü nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Darqx

Hectopat
Makaleler
3
Başlıkta da yazdığı gibi, nedir bu pil döngüsü dedikleri? Ve buna nereden bakabilirim, telefonum iPhone 8 Plus. Ayarlarda öyle bir şey görmedim hiç, acaba bilgisayarlık bir iş mi var? En basit anlatımla açıklarsanız sevinirim.

Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
0 dan 100 kaç kere şarj edildiğini gösterir.
Ne zamandan beri kullanıyorsunuz, ilk çıktığı günden beri mi? Eğer 2-3 yıldır veya üstünde kullanıyorsanız normal olabilecek bir değer o süre zarfında.
Evet neredeyse 4 sene olacak, değiştirmenin zamanı gelmiş bir kere daha anladım bunu :).

Şimdi doğru mu anladım bir teyit edeyim, döngü dediğimiz şey şarj yüzdesi kaçtayken şarja takıyorsak %100'den o sayıya düşmesine mi denir? Mesela ben genellikle %10 civarlarında takıyorum, %100'den %10'a düşünce 1 döngü oluyor o halde?

Evet neredeyse 4 sene olacak, değiştirmenin zamanı gelmiş bir kere daha anladım bunu :).

Şimdi doğru mu anladım bir teyit edeyim, döngü dediğimiz şey şarj yüzdesi kaçtayken şarja takıyorsak %100'den o sayıya düşmesine mi denir? Mesela ben genellikle %10 civarlarında takıyorum, %100'den %10'a düşünce 1 döngü oluyor o halde?

Aynen öyle, 10 şarjdan sona tekrar 100'e getirip tekrar 10'a düşürdüğünüzde bir döngü oluyor.

4 sene uzun bir kullanım, belki değiştirebilirsiniz pil sağlığı düşük ama normal bu kadar kullanımda.

Yeni konular

Geri
Yukarı