Pil Doluluk oranı

'Diğer Windows Sürümleri' bölümünde Recep Baltaş tarafından 26 Şubat 2011 tarihinde başlatılan konu.

 1. Recep Baltaş

  Recep Baltaş Technopat Yönetici

  Katılım:
  14 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  51.928
  Beğenileri:
  42.551
  Yer:
  İstanbul
  Eğer pil üzerinden çalışıyorsanız pilin doluluk oranından daima haberdar olmanız gerekmekte. Windows bunun için “Güç Seçenekleri”ndeki Gelişmiş sekmesinde “Simgeyi her zaman görev çubuğunda göster” seçeneğini sunuyor. Bu seçenek sayesinde pil durumu hakkında devamlı bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer pil belirli bir seviyenin altına inerse Windows, çalışan uygulamalarınızı zamanında kapatıp veri kaybını engellemek için sizi bu konuda önceden uyarıyor.

  Uyarının verileceği değeri yine Güç Seçenekleri bölümünde yer alan Alarm kısmından ayarlayabilirsiniz. Uyarının verileceği değeri pilinizin çalışma süresine bağlı olarak % 5 ila 15 arasında vermeniz yararınıza olacaktır. Daha sonra Windows sizi bir metin baloncuğu veya sinyal vasıtası ile uyaracaktır.

  Pil tamamen boşalmadan önce bir başka uyarı çıkacak ve sistem bir başka işlem gerçekleştirecektir. Bu esnada bırakın sistem bekleme moduna geçsin. Bekleme modunda önceden açmış olduğunuz Word veya Excel gibi dokümanlar bir süre en son halleri ile kalacaklar. Yalnız herhangi bir veri kaybı olmaması için 3 ila 5 dakika içinde pili tekrar şarj edin.
   

Sayfayı Paylaş