Pil Problemi Fabrika Ayarlarına Sıfırlayınca Düzelir Mi?

__.ali.__

Hectopat
Daha fazla  
3.5 ay önce A50 aldım. 15 gün öncesine kadar şarjı gayet iyi gidiyordu. Sabah saat 9'dan gece 10'a kadar PUBG, Instagram, YouTube derken gün boyu yoğun olarak kullanıyordum ve geceye %30 - %35 civari pilim kalıyordu. Son günlerde fark ettim ki artık sabah 9'dan öğle 2' ye kadar ancak %30 kalıyor. PUBG 40 dakikada %50 şarj götürüyor. Eskiden tam şarjdayken sabaha kadar anca %98e inerken artık 90a iniyor. Bu durumla alakalı bilgisi olan var mı? Fabrika ayarlarına (hard reset) sıfırlasam düzelir mi?

Bazen yeni yüklenen uygulamalar arkaplanda sürekli çalışarak şarjın hızlı bitmesine neden olabiliyor. Ancak eğer sorun batarya kaynaklıysa çözüm olmaz. En iyisi reset atıp kendiniz görmeniz. Eğer telefonunuza yakın zamanda az bilinen bir uygulama yüklemediyseniz sorun büyük ihtimalle batarya kaynaklıdır.

Bazen yeni yüklenen uygulamalar arkaplanda sürekli çalışarak şarjın hızlı bitmesine neden olabiliyor. Ancak eğer sorun batarya kaynaklıysa çözüm olmaz. En iyisi reset atıp kendiniz görmeniz. Eğer telefonunuza yakın zamanda az bilinen bir uygulama yüklemediyseniz sorun büyük ihtimalle batarya kaynaklıdır.
Bugün sıfırlayacağım. Büyük ihtimalle batarya kaynaklı. Bu kadar kısa sürede arıza çıkarması çok saçma gerçekten. Cevap için teşekkürler 👍

Sabah 9'dan gece 10'a kadar aralıksız oyun oynarsan bitmemesi imkansız değil mi? Bence zaten normal olanı 2'de bitmesi. Zira bende de 4100 mAh bir telefon var ve aralıksız oyun oynarsam 13 saat bataryanın bitmemesi imkansız.

Sabah 9'dan gece 10'a kadar aralıksız oyun oynarsan bitmemesi imkansız değil mi? Bence zaten normal olanı 2'de bitmesi. Zira bende de 4100 mAh bir telefon var ve aralıksız oyun oynarsam 13 saat bataryanın bitmemesi imkansız.
Telefonların işlemcileri, kullandığı ekran teknolojisi vs pil tüketimini etkiler. İmkansız değil gerçek.

Daha önce öyle bir telefon görmedim. Dediğiniz şeylerin doğru olmasının pil ömrünü o kadar uzatabileceğini düşünmüyorum.

Daha önce öyle bir telefon görmedim. Dediğiniz şeylerin doğru olmasının pil ömrünü o kadar uzatabileceğini düşünmüyorum.
Gece 10a kadar aralıksız tabiki de oyun oynamıyorum. Aralıklarla yoğun şekilde kullandığımdan bahsediyorum. Sabah 9dan gece 10a düşünürsek öyle bir telefon daha henüz yok piyasada :). Ayrıca işlemci, ekran teknolojisi ve yazılım pil ömrünü ciddi şekilde etkilemektedir. Benim sorunum yazılım mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı