Pil sağlığım çok hızlı düşüyor

4yb4rs

Picopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, hala garantisi devam eden bir iPhone 11 cihazım var. Öncelikle 1 hafta önce bir konu daha açmıştım, “iPhone 11 pil sağlığım 2-3 ayda %99 ‘a düştü” diye. Fakat bundan sonra pil sağlığı haftada bir düşmeye başladı. Yani o konudan 1 hafta sonra %98'e düştü. Apple destek sorun yok dedi. Pil kullanımına baktı biraz Instagram arka planda açık kalmış onu uyardı, parlaklığı çok yüksekte kullanmayın dedi. Sizce bu düşüş normal midr? %100'deyken bayağı kalmıştı ama %99'dan sonra iyice hızlı düşmeye başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şarjı %40 %80 arası kullanıyorsun problem çözülüyor.

Hocam o muhabbete inanmıyorum fakat Apple'a göre olması gereken %20-%80 arası 20'de ve 80'de uyarı veriyor şarj ederken çünkü.

Telefona 25 bin lira verip %60'ından faydalanmak saçma gibi bence, ben direkt %10-%100 arası ediyorum bir sorun yaşamadım.

Selam arkadaşlar, hala garantisi devam eden bir iPhone 11 cihazım var. Öncelikle 1 hafta önce bir konu daha açmıştım, “iPhone 11 pil sağlığım 2-3 ayda %99 ‘a düştü” diye. Fakat bundan sonra pil sağlığı haftada bir düşmeye başladı. Yani o konudan 1 hafta sonra %98'e düştü. Apple destek sorun yok dedi. Pil kullanımına baktı biraz Instagram arka planda açık kalmış onu uyardı, parlaklığı çok yüksekte kullanmayın dedi. Sizce bu düşüş normal midr? %100'deyken bayağı kalmıştı ama %99'dan sonra iyice hızlı düşmeye başladı.

Şarjı %20'nin altına düşürmeyin, şarjda çok önemli bir işiniz yoksa bakmayın, şarj olurken kılıfı çıkartın, telefonu çok fazla ısıtmamaya veya soğutmamaya çalışın, aşağıda bırakacağım linkteki ayarları yapın (opsiyonel). Bunları yaparsanız ve yine düşmeye devam ederse normal, ayrıca pil sağlığını çok fazla kafaya takmayın çünkü eninde sonunda pilin içerisinde ki kimyasallar özelliklerini kaybedecek.

Şarjı %20'nin altına düşürmeyin, şarjda çok önemli bir işiniz yoksa bakmayın, şarj olurken kılıfı çıkartın, telefonu çok fazla ısıtmamaya veya soğutmamaya çalışın, aşağıda bırakacağım linkteki ayarları yapın (opsiyonel). Bunları yaparsanız ve yine düşmeye devam ederse normal, ayrıca pil sağlığını çok fazla kafaya takmayın çünkü eninde sonunda pilin içerisinde ki kimyasallar özelliklerini kaybedecek.
Ya bunlara uyarak kullanıyorum düşüyor. En iyisi doğaçlama kullanayım diyorum dikkat etmeden evde 13 kullananda var mesela, parlaklığı sonda, bluetooth açık, wifi açık, arka planda bütün uygulamalar açık kullanıyor. Şarjı 20-80 kuralına göre doldurmuyor, doğaçlama şarj ediyor. Fakar 7-8 aydır pil sağlığı %100 :)

Ya bunlara uyarak kullanıyorum düşüyor. En iyisi doğaçlama kullanayım diyorum dikkat etmeden evde 13 kullananda var mesela, parlaklığı sonda, Bluetooth açık, Wi-Fi açık, arka planda bütün uygulamalar açık kullanıyor. Şarjı 20-80 kuralına göre doldurmuyor, doğaçlama şarj ediyor. Fakar 7-8 aydır pil sağlığı %100 :)

Pil sağlığı biraz garip bir şey, bazı kullanıcılarda 2 yıl da bile hiç düşmüyor. Dediğim gibi çok kafaya takmamak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı