Pil süresi uzun laptop önerisi

zombiestnt

Kilopat
Daha fazla  
Kütüphanede ders çalışmak için laptop almayı düşünüyorum pili 6-7 saat gitsin, fazla ısınmasın benim için yeterli olacaktır.

Belli bir para sınırım yok bu kriterleri karşılacak en uygun fiyatlı laptopu almayı düşünüyorum.

Bütçen yeterse Macbook Pro veya Air öneririm. iPhone kullananları priz çevresine mahkum eden Apple, Mac'te tam tersini uyguluyor.

İşlemcinin düşük güç tüketimli olması lazım. Yoksa şarjı çabuk biter. Oyun amaçlı kullanmayacaksan, 3000TL civarında aradığın cihazlar. i5 U tipi ve FHD olmasına dikkat et.

İşlemcinin düşük güç tüketimli olması lazım. Yoksa şarjı çabuk biter.
İşlemci frekansı ayarlanamaz mı
İşlemcinin düşük güç tüketimli olması lazım. Yoksa şarjı çabuk biter.
Bir oyun laptopu almayı düşünüyorum fakat işlemci frekansını düşürüp işlemciyi de intel hd yapıp dışarıda 4 5 saat kullanamazmıyım

Selam. Yorumunu düzenle ceza almadan önce. :) CPU frekansını elbette düşürürsün. Ama benim bahsettiğim bu değil. U tipi ve H tipi işlemciler arasında en düşük frekansta bile çok güç tüketimi farkı olur. Laptopu 2-3 saatten fazla kullanabilmek için, işlemcinin düşük güç tüketimli olması şart. Çünkü laptopta en çok gücü tüketen o -GPU hariç. Oyun laptoplarında H tipi işlemci oluyor genellikle -performans gerektirdiği için.

Lenovo Thinkpad serisini düşünebilirsin.

Thinkpadın hangi modelini önerirsiniz?

Bütçen yeterse Macbook Pro veya Air öneririm. iPhone kullananları priz çevresine mahkum eden Apple, Mac'te tam tersini uyguluyor.

Macbook bütçemi aşar ve o kadar da pahalı bir şeye gerek yok bence.

İşlemcinin düşük güç tüketimli olması lazım. Yoksa şarjı çabuk biter. Oyun amaçlı kullanmayacaksan, 3000TL civarında aradığın cihazlar. i5 U tipi ve FHD olmasına dikkat et.

Hp Ryzen 3 4gb 128 Gb Ssd Vega 3 Ekran Kartı 15.6" Dos 6qa33ea - n11.com

Bu laptop hakkında ne düşünüyorsunuz? Pili ne kadar gider.
Dell XPS, Lenovo Thinkpad, Asus Vivobook veya Apple Macbook Air işinizi rahatlıkla görecektir.

6-7 saat pil süresi için bu kadar pahalı laptoplara gerek varmı gerçekten zaten masaüstüm var sadece ders için kullanmayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı