Pilin Şarj Olmama Sorunu

Daha fazla  
Merhaba sosyalciler. Direkt konuya giriyorum. Ben bilgisayarımı pilden kullanıyordum sonra şarja taktım. (şarjı yaklaşık %10'du) Tam şarja taktığımda elektrikler kesildi. Benim laptop modelim ASUS N550JV CN240H bu laptopta elektrik kesintisinden sonra önlem için bir daha şarj olmuyor şarjını %5 civarında harcamamız gerek bir daha şarj olması için ve bu laptop şarjı %5 iken otomatik olarak kapandığı için şu anda şarjım %5 ve şarja takılı. Elektrik kesintisinde bozulmamak içinde şarj olmuyor şu anda pil herhangi bir çözümü var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şarjdan çıkarıp bitene kadar kullanın. Kapandıktan sonra şarja takın.
Bu durumda bile şarj olmuyor ise ya şarj cihazı ya da laptop ta sorun oluşmuş demektir.

İşte sıkıntıda onu yapmakta pc %5 te şarjı varken kapanıyor birdaha da açılmıyor şarja takana kadar.
Çok enteresan bir problem. Eğer garantisi var ise servise vermek en temizi. Garanti yok ise bataryayı çıkartıp harici şarj etmek çözüm olabilir. Ama yine standart kullanıcının yapabileceği bir işlem değil.

Çok enteresan bir problem. Eğer garantisi var ise servise vermek en temizi. Garanti yok ise bataryayı çıkartıp harici şarj etmek çözüm olabilir. Ama yine standart kullanıcının yapabileceği bir işlem değil.
Aslında sorun %5 te kapanması değil bunu bilgisayar çalışmalarımız kaybolmasın diye yapıyor ve çok enteresan bir bilgi daha bilgisayar tamamen kapandığında şrjı %0 olduğunda sonra şarja taktığımızda bile oturum kapanmamış oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı