Pilot olmak için okullara çok mu para ödemek gerek?

Cazzarie

Kilopat
Merhaba benim aklımda bir kaç meslek var ama en çok hoşuma giden pilotluk. İlk soracağım şey ise pilot olmak için illa her okula büyük mevlalar ödemek şart mı ?

Sivil Havacılık okulunu kazanırsan bakım onarım okuduğun zaman pilot eğitimi veriyorlar. Sivil Havacılık bakım onarım okuyup sonra pilot olabilirsin. THY özel okulu var. Oranın yıllık eğitim ücreti biraz pahalı. Devlet okulunu kazanırsan para ödemeden okuyabilirsin. Bunlar benim bildiğim yollar.

Sivil Havacılık okulunu kazanırsan bakım onarım okuduğun zaman pilot eğitimi veriyorlar. Sivil Havacılık bakım onarım okuyup sonra pilot olabilirsin. THY özel okulu var. Oranın yıllık eğitim ücreti biraz pahalı. Devlet okulunu kazanırsan para ödemeden okuyabilirsin. Bunlar benim bildiğim yollar.
Devlet okulunu kazanırsam diğer okulların seviyesinde eğitim görür ve maaş alırım öyle değil mi ?

Maaş olayı biraz şans, kısmet, tecrübe, okul bunun gibi ama emin ol çok iyi maaşlar alırsın. Asker olup pilot olursan da zorunlu hizmet süresi bitince en iyi hava yolu şirketlerinde çalışabilirsin. Hem de iyi maaşlara.

Bilgisayar üzerine her alan çok gelişmeye başladı. Genetik Mühendisliği gelişmeye başladı. Mobil olayı gelişmeye başladı. Senin ne yapmak istediğin ile ilgili bir şey bu. Unutma ki her işin ustası kendini geliştirmiş insanlar her yerde iyi paralar kazanır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı