Pilot olmak ve Havacılık ile ilgili merak edilenler

Söylemek zorunda değilsiniz ancak maaşınız ne kadar? İlk senesinde bir pilot aylık en az ne kadar alır?
Firmasına göre değişiyor maaşlar ama şu sıra çok kötü maalesef. Asgari ücret alanlar bile var mecburen.
Uçaktan soy ağacınızı bulamam zaten. En sevdiğiniz uçak ve kullandığınız uçağı söylerseniz pek bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum :)
Yok be ondan değil. Airbus’a hayran biriyim ben. Özellikle kullanım olarak inanılmaz konforlu ve rahat bir uçak. Favorim A350:)
@333657 senin favori uçağın ne bu arada?:)

Son düzenleme:
Firmasına göre değişiyor maaşlar ama şu sıra çok kötü maalesef. Asgari ücret alanlar bile var mecburen.

Yok be ondan değil. Airbus’a hayran biriyim ben. Özellikle kullanım olarak inanılmaz konforlu ve rahat bir uçak. Favorim A350:)
A320.

Değiştiriyorum, A330.
A320'yi çok severim ama nedense tilted gear hayranlığım var 😍
g-gatj-british-airways-airbus-a320-232_PlanespottersNet_968032_c56184996f_280.jpg
A330-opstijgen1.jpg

Son düzenleme:
Pilot olmak için illa pilotaj mı okumak gerekiyor? Özel kursu falan yok mu ya da onlar çok mu pahalı?
Özel kursları da var. Onlar da okul diye geçiyor ama para vererek giriyorsun. Türkiye’de 50000-70000 Euro civarı fiyatları var. Yurtdışında da 35000-40000 Euro gibi fiyatları var. Ekstra giderler de oluyor tabii mutlaka.

Yeni konular

Geri
Yukarı