Pilot olmaya göz bozukluğu engel olur mu?

Öncelikle ben de üniversiteden mezun olunca havayolu şirketlerinin uçuş akademilerine başvurmayı düşüyorum. Şu anda üniversite 2.sınıfım başvuru için en az 2 yılım var. Sağlık sorunları olarak seninle aynı durumdayım. Gözüm 5 derece miyop hatta bir önceki konunda psikolojik ilaç kullandığını yazmışın ben de kullandım. Pilotluk için göz numarasının engel olduğunu düşünüyordum fakat artık havayolu şirketleri belirli lazer işlemlerini kabul ediyor fakat gece görüşünü bozmaması gerekiyor bunun için lazer sonrası testler yapılıyor. İlasik lazer yöntemi gece görüşünü etkilemiyor bu lazeri Amerika'da ilk olarak NASA çalışanlarına ve pilotlara uyguluyorlar şu anda göz hastanelerinde bu yöntem ile tedavi mümkün. Bildiğim kadarıyla THY Flight academy için 5 derece miyop sivil havacılık için 6 derece miyop kabul ediyor gözlük ile pilot olabiliyorsun fakat bunlardan yüksek olursa lazer yöntemine başvur ve sanırsam sivil havacılıkta lazer öncesi numaralarına artık bakmıyorlar. Senin şu anda lazere bile ihtiyacın yok gözlerim 4 derece miyop demişsin. Ek olarak lise dönemimde üniversite sınavına hazılanırken en az 10 kere psikiyatriye gittim bazı ilaçlar kullandım bunlar e-nabızımda gözüküyor. Aradan 2 yıl geçti bunun için sivil havacılık tıp merkezinde çalışan bir sağlık görevlisi ile konuştum 18 yaş altınada kullanılan ilaçları dikkate almıyorlarmış e nabızdan kullandığını görse bile sınav dönemimde olduğunu ve artık hiçbir izi kalmadığı söyleyince durumu anlayıp sıkıntı çıkarmaz. Sana belirli psikolojik testler yapar zaten şu anda çok bariz belli rahatsızlığın yoksa geçersin. Anladığım kadarıyla senin e- nabızında 1 kere gittiğin yazıyor eğer içinin rahat etmesini istiyorsan e-nabız tanısı siliniyor ilçe sağlık müdürlüğüne gidip dilekçe yazıp tamamen kaldırıyorlar bunu istersen kendin internet araştır. Bu işe tutkun varsa asla vazgeçme hayatında başarılar dilerim. :)

Bu mesajı dersteyken okudum ve beni gerçekten o kadar rahatlattın ki bunları bildiğim halde. Bu yüzden ne kadar teşekkür etsem az. Soruları sorduktan sonra öğrenmiştim ben de böyle olduğunu. Üstelik uzun uzun yazmışsın, ilaç gibi geldi anlayacağın. Umarım ikimiz de hayal ettiğimiz yerde olabiliriz. Hem istediğimiz şeyin hem de yaşadığımız şeylerin bu kadar aynı oluşu içimde seni tanıma isteği uyandırdı. Sakıncası yoksa tanışabilir miyiz?

Bu sitede uzun zamandır yazmıyordum. Gerçekten senin mesajlarını görünce kendi yaşadığım şeyler aklıma geldi ve yazmak istedim. Elbette tanışabiliriz. Memnun olurum. Instagram üzerinden iletişime geçebiliriz.(@kagantkgz)
Geri dönmedin sanırım tanışmaktan vazgeçtin veya farklı durum var ben yanlış anlıyorum. İstersen farklı bir platformdaki adresini atarak da iletişime geçebiliriz. Her neyse istemiyorsan hayatında başarılar. Umarım ileride pilot olursun ve tutkularını gerçekleştirirsin.

Son düzenleme:
Bu sitede uzun zamandır yazmıyordum. Gerçekten senin mesajlarını görünce kendi yaşadığım şeyler aklıma geldi ve yazmak istedim. Elbette tanışabiliriz. Memnun olurum. Instagram üzerinden iletişime geçebiliriz.(@kagantkgz)
Geri dönmedin sanırım tanışmaktan vazgeçtin veya farklı durum var ben yanlış anlıyorum. İstersen farklı bir platformdaki adresini atarak da iletişime geçebiliriz. Her neyse istemiyorsan hayatında başarılar. Umarım ileride pilot olursun ve tutkularını gerçekleştirirsin.

Çok üzgünüm, mesajını şimdi gördüm, bayağıdır girmiyordum, hemen yazıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı