Çözüldü Pilot Olsan Polarize Gözlük mü Normal Gözlük mü Takarsın?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522248089
Evet can sıkıntısının beynimizi yaktığı yetmezmiş gibi bir de mantık zorlatan konularla uğraşmaya devam edelim derim ben:) Google amcaya soranları kınamaya devam ediyoruz hep birlikte tabii. Keyfimize bakıp eğlenelim o zaman:)

Bir pilot olduğunu düşünelim. Güneşli bir günde uçuşun var. Geldin uçağına yerleştin son kontrolleri yaptın, ekranları hazırladın, kemerlerini bağladın. Kafayı kaldırdın ve gözünü alan bir güneş var. Parlıyor resmen cayır cayır:) Çantan da iki gözlük var diyelim. Keyif değil mi canım sıkıldı iki tane aldım yanıma, kime ne dedin:) Birisi polarize camlı bir gözlük, diğeri ise normal camlı bir gözlük. Kalite ve fiyat olarak birbirlerine tamamen denkler.

Sence hangisini takmalısın?

portrait-pilot-mustache-cap-glasses-vector-illustration-portrait-pilot-mustache-cap-glasses-10...jpg

Çözüm
Polarize gözlükler başımızı hafif çevirdiğimizde LCD gibi ekranları pek göstermezler. Bunun için pilotların kullanacağını düşünmüyorum. UV filtreli gözlük yeter bence o da güneşin göze zarar vermemesi için :)

Hadi bakalım üçte üç geliyor mu :D
Tüh be, yaklaşmışız. 🙂

Esas biz teşekkür ederiz, şu karantina günlerinde hem eğlenme, hem kafa yorma hem de bilgilenme imkanı oluyor bizim için. 🙂
Sana da ayrıca kolaya kaçıp Google amcaya başvurmadığın ve fikir yürüttüğün için sonsuz teşekkürler dostum;)

Polarize normal gözlük kulandığım zaman gözüm görmüyor benim gözlüğümde polarize bayağı para verdim.
Gözlük çok kişisel bir olay cidden. Denemeden alışmadan olmuyor.
Yaşasın, üçte üç! Bir de en iyi cevabı almışım :D Biz teşekkür ederiz. Böyle konulara devam :D
Katıldığın ve fikrini bizle paylaştığın için ben de teşekkür ederim:) Üçtür iyi cevaplar veriyorsun, hakettin bence;)
System Hacked Again and Again🤣

Mantıklı gerekçeleri aldığımıza göre cevaba geçeriz hafiften:)

Bir pilotun kullanması gereken en uygun gözlük tipi polarize olmayan camlı gözlüktür:) Bunun kesin olarak ekranlar yüzünden. Ama daha çok LCD ekranlar yüzünden değil de radyo ve radar için frekans girmek için gerekli olan digit paneller yüzündendir. Digit ekranlı kumanda panelleri maalesef polarize cam ile bakınca sıfır görüntü gösterir. Evet LCD’ler de etkileniyor fakat görüntü digit ekranlar kadar tamamen yok olmuyor. Bu yüzden pilotlar polarize gözlükten uzak durur mümkün olduğunca:)

Eki Görüntüle 535204

Özellikle @teknoman ve @ThisisPunisher açıklayarak cevap verdikleri için tebrikler:) Katılan, cevap veren, fikir yürüten herkese sonsuz tebrikler ve teşekkürler:)
ben teşekkür ederim hocam. Zaman geçiriyoruz ne güzel. Şu paneli görünce duygulandım. Sol yanımdan göz yaşı pıt dedi 😀

Normal olarak da göz tembelliğim olduğu için gözlük takıyorum ama polarize etki etmiyor o yüzden pilot olsam çoğunlukla polarize takarım.
Mantıklı gerekçeleri aldığımıza göre cevaba geçeriz hafiften:)

Bir pilotun kullanması gereken en uygun gözlük tipi polarize olmayan camlı gözlüktür:) Bunun kesin olarak ekranlar yüzünden. Ama daha çok LCD ekranlar yüzünden değil de radyo ve radar için frekans girmek için gerekli olan digit paneller yüzündendir. Digit ekranlı kumanda panelleri maalesef polarize cam ile bakınca sıfır görüntü gösterir. Evet LCD’ler de etkileniyor fakat görüntü digit ekranlar kadar tamamen yok olmuyor. Bu yüzden pilotlar polarize gözlükten uzak durur mümkün olduğunca:)

Eki Görüntüle 535204

Özellikle @teknoman ve @ThisisPunisher açıklayarak cevap verdikleri için tebrikler:) Katılan, cevap veren, fikir yürüten herkese sonsuz tebrikler ve teşekkürler:)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı