Pilotlara uçak kullanmayı öğreten yolcular

333657

Hectopat
Makaleler
9
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Türk Hava Yolları'nın Boeing 737-800 tipi uçağının İstanbul Atatürk Havalimanı 05 pistine inişinde yolcuların pilotlara verdiği komik tepkiler kameralara yansıdı.

Pilot olsam "gel abi gel, hic cekinme beraber ucuralim" ucagi derdim. Merve Hanım misafir kaptanimiza bir cay alalim, lutfen.

Ulan Airbus desek ''aa 3 motorlu'' diyecek memleketin adami gelmis akil veriyor 5000 tane egitimden gecmis, kol gibi logbook/tecrube doldurmus ve sektore yillarini harcamis adamlara. Hadi isinize kardesim, gidin 4 tekerinizde gaz kesin.

Bir de alkis sahnesi yok mu. Saka gibi bu millet :D Ben sanirim mesleki deformasyona ugradigimdan garip gelmiyor bunlar :D

Düşünsene; yıllar boyu zorlu eğitimler alıyorsun, işinde acemi olma ihtimalin yok ama arkadan 3-5 yolcu böyle laflar ediyor...

Parası olan uçağa biniyor işte. Kaderimiz böyle demek ki. Biz uçağı yerden severiz onlar uçağa biner bir kusur bulur :(
Az önce bir video izledim. Sanırsam Ankara-Kars seferiydi. Hava koşulları dolayısıyla Elazığ'a divert edilmiş. Adam diyor ki ulan bari Iğdır'a, Erzurum'a falan gitseydiniz Elazığ da ne?
Cahiller uçağa binmemeli. Adamların işi başından aşkın bir de bunlara açıklama yapmak zorundalar.
Adamlar köyden daha şehire inmemiş, direk uçağa atlamışlar.
Ulan Airbus desek ''aa 3 motorlu'' diyecek memleketin adami gelmis akil veriyor 5000 tane egitimden gecmis, kol gibi logbook ve tecrube doldurmus ve sektore yillarini harcamis adamlara. Hadi isinize kardesim, gidin 4 tekerinizde gaz kesin.

Hocam Turkish Technic'de çalışıyorsanız 20A, 20B koltuklarının civatalarını gevşetin.
Dönüş uçuşunda dengeleri bozulsun :)

Bir kazada uçakta bulunan DC-10 eğitmeni de kokpite gelip pilotlara yardımcı olmuştu, öyle bir şey zannettim konuya girerken. Yine her şeyden anlayan insanlardan biri çıktı.

Sanırsam motoru duran ve hemen bunu anlayıp kokpite giren, ve APU'nun çalıştırılmasını sağlayıp uçağın kara güvenle indirilmesini sağlayan eğitmenin uçuşunu diyorsunuz.
Sanırsam Eastern Airlines(?) idi.
-
Edit: Scandinavian Airlines imiş.

Sonra ülkemin insanı neden agresif bu tarz kişileri görünce damarlarımda bile öfke hissediyorum.

20B koltuğundaki can yeleğini çıkartın! Oksijenin bağlantısını kesin!
:)
Böyle insanları yakalayıp Level-D/Full motion simülasyonlara koymak ve ''İndir lan şu uçağı'' demek lazım.

@333657 Şimdi baktım, United Airlines Flight 232'ymiş benim dediğim; ortadaki motorun patlamasıyla uçak havada hidrolikleri kaybediyor. Sizin dediğinize de bakayım bir.

Neyse, konuyu dağıtmayalım. 🙂

Geri
Yukarı