Pin kaldırma

killeroftexas

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba Windows 10 kullanıyorum ama pinimi kaldıramıyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
(Microsoft Hesabınızı Windows 10 ile bağladıysanız bu işlemleri yapabilirsiniz.)
PIN'i kaldırdığınız vakit, giriş yaptığınız Microsoft hesabının şifresini isteyecek. O zaman siz şunu yapın;
  • Arama kısmına 'netplwiz' yazın ve uygulamayı açın.
  • 'Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir.' tikini kaldırın.
  • Ardından 'Uygula'ya basın ve normal Microsoft hesabının e-postasını ve şifresini girin.
  • Sonra 'Tamam'a tıklatın.
Ve artık açılışta size hiçbir şey sormayacak. Eğer oturumu kapatıp tekrar açmak isterseniz soracaktır.

(Önerim siz bir PIN ayarlayın. Sebebi oturumu kapatırsanız o PIN ile giriş yapabilirsiniz.)

PIN'i kaldırdığınız vakit, giriş yaptığınız Microsoft hesabının şifresini isteyecek. O zaman siz şunu yapın;
  • Arama kısmına 'netplwiz' yazın ve uygulamayı açın.
  • 'Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir.' tikini kaldırın.
  • Ardından 'Uygula'ya basın ve normal Microsoft hesabının e-postasını ve şifresini girin.
  • Sonra 'Tamam'a tıklatın.
Ve artık açılışta size hiçbir şey sormayacak. Eğer oturumu kapatıp tekrar açmak isterseniz soracaktır.

(Önerim siz bir PIN ayarlayın. Sebebi oturumu kapatırsanız o PIN ile giriş yapabilirsiniz.)
Bir keresinde pin ayarlamıştım ve bilgisayar açılış ekranında Pin şuan kullanılamıyor yazıyordu ve bilgisayara format atmak zorunda kalmıştım bir daha aynı şeyi yaşamak istemiyorum (Güvenli modda girip kaldırmayı denemiştim yine olmamıştı).

Geri
Yukarı