Pınar Gültekin!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Günlerdir aranan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in cesedi ormanlık alanda bulundu. Pınar Gültekin'im öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan şüphelinin, eski erkek arkadaşı olduğu öğrenildi. Şüpheli kendisini terk eden pınar ile yeniden birlikte olma istediği ancak Pınar'ın reddetmesi üzerine cinayet işlediği belirlendi.

Pınar Gültekin'in katili cemal metin avcı evli ve çocuklu, Muğla Merkez'de cüce isimli bir mekanın sahibi olduğu belirtiliyor.

Pınar Gültekin'in katil zanlısı Cemal Metin Avcı'nın ilk ifadesi ortaya çıktı: "Para istedi, verecektim ama sinirlendim. Tartıştık. Bir anlık öfke ile öldürdüm."

Pınar Gültekin cinayetiyle ilgili olarak aile bakanlığı davaya müdahil olacağını ve katilin en ağır cezayı alması için hukuki süreci yakından takip edeceklerini bildirdi.

İmamoğlu, Pınar Gültekin için üzüntülerini dile getirdi. "Ne kadar acı verici; hayata umutlu, neşeyle bakan yüzlerin aramızdan alındığını görmek. Ne kadar tutarsız. Özgürlüğü, yaşamı güvence altına almak yerine yasakçılığın peşinde koşmak.

Görüşüm;​

Son derece üzücü bir konu haberi yazarken tuhaf oldum. Bir insanın hayatı bu kadar ucuz olmamalı. En ağır cezayı alması gerekiyor. Bu olayların azalması için gereken tek şey alttadır.

ffff.jpg

Kaynak;

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce bu konuda bu ne alaka her konuda görüyorum seni boş yapıyorsun. Yapma.(Özellikle siyasette burası siyaset yeri değil haber yeri.)

Siz diye bir şey yok.
Kadın cinayetleri politiktir.
Bir şey bilmeden sırf popülist tavırla konu açmak asıl ''boş yapmak'' tabirine uyan iştir.
Ayrıca Türkçede ''boş yapma'' diye bir tabir yok.
Ama ''siz'' diye bir şey vardır.
Cahillik ediyorsun. Her konuda görüyormuş. :)
Her konuya nasıl yorum yazayım?

Bir şey bilmeden sırf popülist tavırla konu açmak asıl ''boş yapmak'' tabirine uyan iştir.
Ayrıca Türkçede ''boş yapma'' diye bir tabir yok.
Ama ''siz'' diye bir şey vardır.
Cahillik ediyorsun. Her konuda görüyormuş. :)
Her konuya nasıl yorum yazayım?
Politik olan ne açıkla bizde bilelim. :D
Burası forum konu açmanın amacı bu konu açılmayacaksa burası forum olmaz. Adamlar buraya haber bölümü açmış haber paylaşıyoruz burada. Konu açan herkes boş o zaman senin tabirine göre.
Daha cevapta bulunmayacağım.

İdama karşıyım. Ne olursa olsun karşıyım ben. İdam çözüm diyorsunuz, lakin adalet sistemi belli. 10 kişi asılırsa 2 tanesi suçlu olur. Geri kalanlar masum olur. Hapiste suçsuz yere yatarsın, masumiyetin öğrenilirse devlete otomatik olarak dava açılıyor zaten. Tazminatla (Ne kadar yattığına bağlı) para alırsın. Zamanın telafisi olmaz ancak az da olsa giderilebilir. Parayla. İdam da peki? Geri dönüşü olmayan bir cezadır.

Politik olan ne açıkla bizde bilelim. :D

Burası forum konu açmanın amacı bu konu açılmayacaksa burası forum olmaz. Adamlar buraya haber bölümü açmış haber paylaşıyoruz burada. Konu açan herkes boş o zaman senin tabirine göre.
Daha cevapta bulunmayacağım.
Evet politiktir. Bir kadın neden öldürülür biraz araştırman gerek aslında. araştırdığında göreceksin.
Ataerkil toplumların kadına olan bakış açısıyla ilişkisini gördüğünde anlarsın politik mi değil mi? Umarım anlarsın tabii. :)
Evet konu açabilirsin, ama biz de fikrimizi yazabiliriz. Öyle değil mi?
Herkes konu açar ona lafımız yok, ama yorum yazanlara boş yapıyorsun demez.
Ayrıca idama karşı olmak en doğal davranıştır. Sen idam edilen birinin fotosunu eklemişsin bir de eleştirilmeye gelemiyorsun!

Evet politiktir. Bir kadın neden öldürülür biraz araştırman gerek aslında. Araştırdığında göreceksin.
Ataerkil toplumların kadına olan bakış açısıyla ilişkisini gördüğünde anlarsın politik mi değil mi? Umarım anlarsın tabii. :)
Evet konu açabilirsin, ama biz de fikrimizi yazabiliriz. Öyle değil mi?
Herkes konu açar ona lafımız yok, ama yorum yazanlara boş yapıyorsun demez.

Ben fikirlere karşı değilim. Fikir özgürlüğünü savunan biriyim. Farkındaysan birçok kişi fikrini belirtti. Burası Türkiye özgür bir devlet fikir özgürlüğü diye bir şey var. Sıkıntı şurada kullandığın tabirler. Konumuz cinayet sen koministlik ve faşistlikten bahsediyorsun. Türkiye Cumhuriyeti tek devlettir çok ulusludur "siz" kelimesi hoş değil. Konumuz bu sadece. Diğer söylediğin fikir özgürlüğüdür. Orasına kimse karışamaz. Öznel bir düşüncedir. Teşekkürler deyip konuyu kapatıyorum.

Teşekkürler deyip konuyu kapatıyorum.
Cevap yazardım da haydi boşverelim. :)
Tamam kapat bakalım. Ama fikir özgürlüğü var diyorsun hem de yazdıklarımızı eleştiriyorsun. :)
Benim fikrim bu. Bu kadar açık ve basit. Kimse senin gibi düşünmek zorunda da değil ayrıca.
Evet komünistlik ön plandadır. Tarihine bir bak bakalım, tecavüz ve kadın cinayeti işleyenler mi daha çok asılmış; yoksa devrimciler mi?

Konuyu açan kişi idam cezası gelsin demiş ama neler? Olduğunu veya Dünyada neler döndüğünü hiç bilmiyor. Kadınların masum birini suçlaması çok kolay. İsterseniz internette ufak bir arama yaparak bunun doğru olduğunu görebilirsiniz. Suçlanan kişiye asla bir hak tanınmıyor suçu kabul etmesi için ellerinden gelenleri yapıyorlar. Kaldı ki masum yere hapse girip sonra suçsuz olduğu anlaşılan kişiler var.

İdam etmek saçma olur. Gönderin sınıra kardeşim. Bizim mehmetçiğimize canlı kalkan olsunlar veya önden yollayın bunları bassınlar mayınları temizlemiş olurlar. Bu sayede şehit vermeyiz.

İdam etmek saçma olur. Gönderin sınıra kardeşim. Bizim mehmetçiğimize canlı kalkan olsunlar veya önden yollayın bunları bassınlar mayınları temizlemiş olurlar. Bu sayede şehit vermeyiz.
Böyle demeniz çok saçma ve bir o kadarda canice idam etmek bile daha insaflı olurdu. Canavarların pis mahlukların seviyesine inmeye gerek yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı