Ping altyapı ile mi alakalı?

Jy3n

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Frontend Developer
100₺ Taahhütsüz internet kullanıyorum. Max 100 down 8 up.
Aldığım değerler bunlar ping sorunu yaşıyorum ama altyapıdan da kaynaklı olabilir. Pingi minimuma düşürmek istiyorum altyapısal mı yoksa ISS kaynaklı mıdır? Acaba nasıl öğrenebilirim?

1621832546612.png

1621833070868.png

Tracert testim bu 3 kademede kesinti var.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Jy3n kaliteli bir CAT 6 ile bir uçuna RJ11 çakıp diğer uçunu ankastreye takman daha iyi olur. Elektrikçiden yardım alabilirsin yapamazsan.

İzmir'e göre pingin bir tık fazla geldi. Sunucu İstanbul'da olmasına rağmen. Büyük ihtimalle hattın Fast path modunda olmayabilir. Telekoma şikayette bulunman gerekiyor. Twitter'dan veya müdürlüğe gidip. Hat değerlerinde gecikme değeri gözükmediği için net yorum yapamıyorum.

@Jy3n kaliteli bir CAT 6 ile bir uçuna RJ11 çakıp diğer uçunu ankastreye takman daha iyi olur. Elektrikçiden yardım alabilirsin yapamazsan.

İzmir'e göre pingin bir tık fazla geldi. Sunucu İstanbul'da olmasına rağmen. Büyük ihtimalle hattın Fast path modunda olmayabilir. Telekoma şikayette bulunman gerekiyor. Twitter'dan veya müdürlüğe gidip. Hat değerlerinde gecikme değeri gözükmediği için net yorum yapamıyorum.
Hattımın fast path olup olmadığını kendim öğrenebilirmiyim yoksa turktelekom ile iletişimemi geçmem gerek?

@Jy3n elinde başka modem varsa onu takıp hat değerlerini atar mısın? Bu modemde gözükmüyor.

Telekom ile iletişime geçmen gerek fakat en iyisi ilçe müdürü ile konuşmak. Müşteri hizmetleri gibi şeyler boş yapabilirler.

Geri
Yukarı