Ping altyapı ile mi alakalı?

Daniel Recker

Hectopat
Herkese merhaba. 16 Mbit internet kullanıyorum. Volarant, CS:GO, gibi oyunlarda bazen pingim 200'lere çıkıyor. Asıl sorum şu: Arkadaşımın interneti 24 Mbit, kendisi kardeşi Netflix falan izlerken en fazla 4-5 ms ping arttığını söylüyor. Fakat kendi evimde Netflix, Instagram gibi uygulamalara girince pingim 700-800 oluyor. Kendisi altyapı ile alakalı dedi. Sizce ne kadar doğruluk payı var? Kendisi Batı'da, ben Doğu'da yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba. 16 Mbit internet kullanıyorum. Volarant, CS:GO, gibi oyunlarda bazen pingim 200'lere çıkıyor. Asıl sorum şu: Arkadaşımın interneti 24 Mbit, kendisi kardeşi Netflix falan izlerken en fazla 4-5 ms ping arttığını söylüyor. Fakat kendi evimde Netflix, Instagram gibi uygulamalara girince pingim 700-800 oluyor. Kendisi altyapı ile alakalı dedi. Sizce ne kadar doğruluk payı var? Kendisi batı'da, ben doğu'da yaşıyorum.

Şimdi ping olmasının sebebi binadakı kablolarda oksitlenme, kablosuz bağlanım, splinter kaynaklı sorun, alt yapı olmamasıdır TR sunucusu olan bir oyunda sunucu uzaklığı çok fark etmez bu dediklerimin 1 tanesinde sorun varıdr büyük ihtimalle.

Ping saha dolabına olan yoğunluktan dolayı çıkar. ADSL kullandığın için oyun oynarken İnternet'ine bağlı olan kullanıcılar İnternet'i yoracak şekilde kullanırsa ping girer. Arkadaşın az ping alıyor diyorsun ve batıda derken ülkenin batısında mı? Yoksa mahallenin batısında mı? Arkadaşınla olan mesafeyi tam söylersen iyi olur.

Son düzenleme:
Herkese merhaba. 16 Mbit internet kullanıyorum. Volarant, CS:GO, gibi oyunlarda bazen pingim 200'lere çıkıyor. Asıl sorum şu: Arkadaşımın interneti 24 Mbit, kendisi kardeşi Netflix falan izlerken en fazla 4-5 ms ping arttığını söylüyor. Fakat kendi evimde Netflix, Instagram gibi uygulamalara girince pingim 700-800 oluyor. Kendisi altyapı ile alakalı dedi. Sizce ne kadar doğruluk payı var? Kendisi Batı'da, ben Doğu'da yaşıyorum.
Arkadışınız kablolu mu kullanıyor? Kablolu kullanıyorsanız diğer kullanıcıların interneti ne kadar kullandığının bir önemi yoktur. Çünkü kablolu kullanıcılar her zaman bant genişliğinde önceliktedir. Zaten oyun oynadığınız için çok fazla indirme hızına ihtiyacınız yok sadece size gereken bant genişliğine ihtiyacınız var. Kablolu internet kullanırsanız birisi Netflix ya da Youtube açınca olan ping sorununuz çözülür.
NOT: Yanlış bilgilendirme yapmışım düzelttim...

Son düzenleme:
Ping saha dolabına olan yoğunluktan dolayı çıkar. ADSL kullandığın için oyun oynarken İnternet'ine bağlı olan kullanıcılar İnternet'i yoracak şekilde kullanırsa ping girer. Arkadaşın az ping alıyor diyorsun ve batıda derken ülkenin batısında mı? Yoksa mahallenin batısında mı? Arkadaşınla olan mesafeyi tam söylersen iyi olur.
Türkiye olarak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı