Ping Azaltmak ve İnternet Hız Sabitlemek için Öneriler

Bir dönem Net Limiter, Cfosspeed, TCP Optimizer gibi uygulamalar tavsiye ederdim. Fakat bu uygulamalardan çok ümit yok.

Nitekim son birkaç sene hep olumsuz yorumlar alan uygulamalar.

Fakat bir dönem Cfosspeed bu noktada benim işimi çok görmüştü.

Özellikle bu konuyla çok alakalı değil ama torrent download'ları aktifken dahi chrome'un hiç yavaşlamamasını sağlaması çok güzel bir özelliğiydi.

Fakat sonradan baktım ki tüm internet yavaşlamaya başlamış, kaldırdım.

Ama emek verilmiş, ilk haftalar için güzel çalışan bir uygulama Cfosspeed.

Bir denemenizi tavsiye ederim.

senin istediğin nedir ? Daha ne olması lazım ?
Online oyunlarda ping sürekli yükseliyor düşüyor 24'e düşüyor 1sn sonra 60 sonra tekrar 96 sabit durmuyor tek istediğim sabit durması veya çok yükselmemesi.
40 60 dursun 96 120 olmasın.

Hat değerlerin hızına göre zayıf kalmış, müşteri hizmetleri ile konuş hız düşürmeleri için arıza kaydı falan oluştur. Online işlemler merkezine şikayette de bulunabilirsin.
Hangi değerler zayıf ?

Bir dönem Net Limiter, Cfosspeed, TCP Optimizer gibi uygulamalar tavsiye ederdim. Fakat bu uygulamalardan çok ümit yok.

Nitekim son birkaç sene hep olumsuz yorumlar alan uygulamalar.

Fakat bir dönem Cfosspeed bu noktada benim işimi çok görmüştü.

Özellikle bu konuyla çok alakalı değil ama torrent download'ları aktifken dahi chrome'un hiç yavaşlamamasını sağlaması çok güzel bir özelliğiydi.

Fakat sonradan baktım ki tüm internet yavaşlamaya başlamış, kaldırdım.

Ama emek verilmiş, ilk haftalar için güzel çalışan bir uygulama Cfosspeed.

Bir denemenizi tavsiye ederim.
Deneyeceğim video izlerken internette gezinirken veya indirme yaparken hiç bir sorunum yok hatta süper. Tek sorunum Online fps oyunlarda pingin aniden çok yükselmesi ve düşmesi sürekli yüksek düşük gidip geliyor

50 mbps internet bağlantısı için 28 SNR zayıf kalacaktır. Ben o değerleri 8 mbps internet için kullanıyorum ve 68-70 ping sabit şekilde kullanabiliyorum. Ama illa 250 SNR almanıza gerek yok:D 28 değilde 50'ye yakın bir değer alsanız ping sabit kalır diye düşünüyorum.

SNR değerleri aşırı düşük. 50mbps bir internet için en az 45 - 50 civarı olması lazım. Arıza kaydı oluşturup şikayetinizi aldığınız Screen Shot ile belirtirseniz sorununuzu çözebilirler.

SNR değerleri aşırı düşük. 50mbps bir internet için en az 45 - 50 civarı olması lazım. Arıza kaydı oluşturup şikayetinizi aldığınız Screen Shot ile belirtirseniz sorununuzu çözebilirler.
SNR Margin değeri kaç olmalı: SNR margin Değeri nedir nasıl arttırılır.

50 mbps internet bağlantısı için 28 SNR zayıf kalacaktır. Ben o değerleri 8 mbps internet için kullanıyorum ve 68-70 ping sabit şekilde kullanabiliyorum. Ama illa 250 SNR almanıza gerek yok:D 28 değilde 50'ye yakın bir değer alsanız ping sabit kalır diye düşünüyorum.
SNR Margin değeri kaç olmalı: SNR margin Değeri nedir nasıl arttırılır.

Online oyunlarda ping sürekli yükseliyor düşüyor 24'e düşüyor 1sn sonra 60 sonra tekrar 96 sabit durmuyor tek istediğim sabit durması veya çok yükselmemesi.
40 60 dursun 96 120 olmasın.
Tamam derdini şimdi daha iyi anladım o zaman başa dönelim Asus turbo LAN bir miktar işe yarar ancak mucizeler beklememek lazım.
Başlangıçta arka planda çalışan uygulamaları iyice bir gözden geçirmen de sana fayda sağlayacaktır.
Bir de SNR değerleri hakkındaki önerileri değerlendirmek lazım bu konularda bilgim hiç yok.

Hız testi Yeni.PNG
hat  durumu 3.PNG
Hat durumu 2.PNG
Hız testi 1.PNG

Yeni Hat değerleri yeni modem takılı tplink turktelekom 9970 ne düşünüyorsunuz ?

Herhangi bir kopma hız düşmesi veya donma videolarda takılma falan yok indirme yaparken 5000kb/sn arada düşüyor yükseliyor o sorun mu ? acaba bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı