Yeni İnternette Ping Aniden Yükseliyor

Yeni internet alıcımla oyun oynarken ping 50 - 60 - 70'lerde geziyor. Fakat yaklaşık 1 saat sonra ping 250 - 300'e çıkıyor ve bilgisayarı yeniden başlattığımda 50 - 60 - 70'lere geri dönüyor. Bunun sebebi ne olabilir? Çözümü var mıdır? Bazen ping 60 iken birden 300'e fırlıyor ve 60'a geri düşüyor bunu önleyebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ping değerlerinin düşmesi için dikkat edilmesi gereken bazı konular:
  • Kablolu bağlantı kullanın
  • İnterneti sizden başka kullanan (özellikle film, video izlemek gibi) olmadığına emin olun. Üst komşu dahil. 🙂
  • Arka planda internetinizi sömürebilecek uygulamaları kapatın. μTorrent, Hamachi gibi.
  • Farklı oyunlarda test yapın. Oyundaki sunucularla ilgili genel bir sorun olabilir. Bunların dışında, kullandığınız İSS müşteri hizmetlerinize danışabilirsiniz.

Ping değerlerinin düşmesi için dikkat edilmesi gereken bazı konular:
  • Kablolu bağlantı kullanın
  • İnterneti sizden başka kullanan (özellikle film, video izlemek gibi) olmadığına emin olun. Üst komşu dahil. 🙂
  • Arka planda internetinizi sömürebilecek uygulamaları kapatın. μTorrent, Hamachi gibi.
  • Farklı oyunlarda test yapın. Oyundaki sunucularla ilgili genel bir sorun olabilir. Bunların dışında, kullandığınız İSS müşteri hizmetlerinize danışabilirsiniz.
Yorumun için saol ama maalesef kablolu internet kullanmamda mümkün değil, başkalarının interneti kullanmaması da mümkün değil çünkü tüm ev aynı interneti kullanıyor:(

Yorumun için sağ ol ama maalesef kablolu internet kullanmamda mümkün değil, başkalarının interneti kullanmaması da mümkün değil çünkü tüm ev aynı interneti kullanıyor.:(

Dizüstü mü kullanıyorsunuz? Eğer öyleyse modeminizin kutusunda sarı ethernet kablosu yollamış olmalılar. Modeminizin yanına gidip kablolu bağlantıyla ve mümkünse ev yoğunluğunun az olduğu saatlerde test yapabilirsiniz. Belki sorun bundan kaynaklıdır.

Şöyle bir gözlem yaptım: System SYSTEM NT Kernel System diye bir uygulama çok işlemci kullanıyor.
Pingim 60 iken %1/2 civarlarında işlemci kullanıyor ama pingim 300 lere falan çıktığında %20/30/40 oluyor ve haliyle FPS düşüşü de yaşıyorum. Yeni bir konu da açtım bununla ilgili onay bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı